Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Jarní výzva: hlasujte o divoké kartě a pomozte projektům ve svém okolí

Banky ČSOB 16.04.2018 | 10:36 0 Komentářů

Jaro je tady a s ním i nový ročník programu ČSOB pomáhá regionům, díky němuž mohou neziskové organizace realizovat své plány na zlepšení života ve svém okolí. Hlavní slovo má teď veřejnost, která může v každém z krajů vybrat držitele tzv. divoké karty – tedy projekt, který se jako čtvrtý bude v daném regionu ucházet o finanční příspěvky veřejnosti a dar od ČSOB.  

Projekty po celé zemi získaly již 26 milionů korun

Program ČSOB pomáhá regionům funguje už šest let. Za tu dobu se pro projekty z oblasti kultury, obnovy historických památek, péče o postižené, dětské domovy nebo domovy důchodců po celé zemi podařilo získat neuvěřitelných 26 milionů korun!

„Moc nás těší, že každým rokem roste nejen zájem o program ČSOB pomáhá regionům, ale i ochota veřejnosti přispět. Největším důkazem toho je celková částka, která putuje k neziskovým organizacím. Ta za celý loňský rok překročila neuvěřitelných 7,5 milionu korun a věříme, že podobný zájem bude pokračovat i letos,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Do letošní jarní části se registrovalo celkem 219 projektů, nejvíce z nich – téměř tři desítky – v Moravskoslezském kraji. Tématem největší části projektů je letos pomoc nemocným nebo lidem s handicapem, následují projekty pro děti a mládež a projekty pro rodiny. Například sdružení IFMSA hledá finanční podporu pro pořízení mobilních pump na dětské oddělení Fakultní nemocnice v Hradci Králové, které si rodiče dětí se syndromem krátkého střeva budou moci půjčovat domů. V obci Přílezy na Karlovarsku se pro změnu skupina místních obyvatel snaží zachránit jeden z nejstarších kostelů v kraji, který chátral desítky let. Na Liberecku pak Pionýři ze skupiny Veselí Medvědi shání příspěvek pro vybudování lesní tělocvičny.

Jak program ČSOB pomáhá regionům funguje?

Od roku 2016 je program ČSOB pomáhá regionům rozdělen na jarní a podzimní část. Jeho cílem je finančně podpořit realizaci veřejně prospěšných projektů v regionech po celé České republice. Program podporuje zajímavé projekty, jež různými způsoby přispívají ke zlepšení kvality života v jednotlivých regionech. Jarní i podzimní část programu je rozdělena do 14 regionů shodných s jednotlivými kraji České republiky. V každém regionu se o přízeň individuálních dárců ucházejí čtyři projekty. Trojici uchazečů vybírá odborná porota, čtvrtý projekt v každém kraji může vybrat veřejnost – stačí až do 28. dubna hlasovat o divoké kartě na webu projektu.

ČSOB jednotlivým projektům poskytne nejen účinnou webovou platformu na výběr peněz od soukromých dárců, ale také mediální podporu. Finanční dar získávají vždy čtyři žadatelé v každém ze 14 regionů, celkem tedy 56 organizací. Výše finančního příspěvku se odvíjí od toho, jak úspěšní budou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Organizace, která v daném regionu vybere největší obnos, obdrží od ČSOB 50 000 korun, druhá nejúspěšnější 40 000 korun, třetí 35 000 korun a čtvrtá 25 000 korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.