Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Jarní kolo programu ČSOB pomáhá regionům právě odstartovalo

Banky ČSOB 13.03.2019 | 09:51 0 Komentářů

Program ČSOB pomáhá regionům vstupuje do svého sedmého ročníku s novým designem webu a 15 regiony namísto původních 14. Podpořeno tak bude hned 60 dobročinných projektů, mezi které banka rozdělí 2 250 000 Kč. Organizace mohou registrovat své projekty do konce března.

Teprve nedávno byli odměněni nejúspěšnější účastníci podzimní části programu ČSOB pomáhá regionům a už je tady jarní kolo, ve kterém banka rozdělí celkem 2 250 000 Kč. Program je stejně jako v minulých ročnících určen projektům nekomerčního charakteru, které přispívají ke zlepšení kvality života v jednotlivých regionech. Jejich činnost může být vskutku různorodá. Sociální, humanitární, vzdělávací, kulturní, zdravotní nebo se mohou zabývat ochranou lidských práv či péčí o znevýhodněné děti a mládež. Finanční podporu tak v minulosti získal například hospic, výcvik asistenčních psů pro nevidomé nebo spolek pečující o opuštěný kostel, který díky příspěvkům opravil vitrážová okna.

„Velmi nás těší pozitivní ohlasy na program ČSOB pomáhá regionům a jeho úspěchy z předešlých let. Je vidět, že nám na životě kolem nás záleží. Věříme, že i letos bude účast v programu velká a těšíme se, co nám sedmý ročník přinese nového. Kromě rozšíření působnosti programu přinášíme jako jednu z novinek novou image webu. Stránky jsou přehlednější a věříme, že nyní lépe komunikují poslání programu i jeho pravidla. Díky automatizaci navíc výrazně usnadňují přihlašování projektů neziskovým organizacím, které se již v minulosti programu účastnily,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Přihlašování projektů je již spuštěno a potrvá do konce března. Program letos podpoří ještě více zajímavých iniciativ než dříve. Region Praha je totiž nově rozdělen na dvě části. V 15 regionech tak program podpoří celkem 60 dobročinných projektů.

Jak program ČSOB pomáhá regionům funguje?

Program ČSOB pomáhá regionům je rozdělen na jarní a podzimní část. Finanční dar získávají vždy čtyři žadatelé v každém z 15 regionů. Výše finančního příspěvku se odvíjí od úspěšnosti žadatele ve výběru peněz od veřejnosti. Projekt, který v regionu vybere nejvíce peněz od lidí, tak zároveň získá největší příspěvek od banky, tedy 50 000 Kč. Druhý nejúspěšnější žadatel obdrží 40 000 Kč, třetí 35 000 Kč a čtvrtý 25 000 Kč. ČSOB jednotlivým projektům poskytne nejen účinnou platformu na výběr peněz od veřejnosti a následný finanční příspěvek od banky, ale také mediální podporu. Projekt tak bude díky programu zviditelněn a s ním i problematika, kterou se zabývá.

Žadatelé musí odeslat přihlášky do 31. 3. 2019, vyhlášení nejúspěšnějších projektů jarního kola 7. ročníku ČSOB pomáhá regionům proběhne 8. 7. 2019. Odborným garantem programu je Fórum dárců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.