Středa 19. června. Svátek má Leoš.

Jaká témata rozvíří letošní HR days? Práce 4.0, reálná situace v odměňování v ČR i zaměstnávání cizinců

Investice 24.10.2018 | 17:50 0 Komentářů

Odborný veletrh HR days si vydobyl pozici akce, na které se scházejí k diskusi nad aktuálními problémy pracovního trhu odborníci z celé České republiky. I letos bude paleta probíraných témat široká – od trendů v odměňování a motivaci zaměstnanců, přes Práci 4.0 až po problematiku zaměstnávání zahraničních pracovníků.

Letošní rok probíhal ve znamení nevídaně klesající nezaměstnanosti a rostoucího tlaku na růst mezd takřka ve všech oborech. V rámci HR days bude představená studie mezinárodního platového portálu Paylab, která ukáže, jaká je reálná situace v odměňování zaměstnanců v České republice, i to, jaké benefity lidé v současné době chtějí. Zaměřuje se i na férovost v odměňování a informace o tom, jak jej vidí současní mileniálové.

Velká část českých firem vstupuje do etapy reálné digitalizace a tzv. Průmysl 4.0 s sebou nese výrazné změny trhu práce. V souvislosti s digitalizací a automatizací bude třeba řešit v práci s lidmi řadu nových témat, hovoří se dokonce o Práci 4.0. V rámci HR days se bude diskutovat o tom, jak jsou na tom s digitalizací firmy v ČR, kolik lidí a které nahradí technologie, nakolik se změní klíčové kompetence na trhu práce, nebo jaké budou společenské dopady Průmyslu 4.0.

Dalším velkým problémem je prakticky nulová nezaměstnanost. Mnohé firmy nedostatek lidí na našem trhu práce řeší „dovozem“ pracovních sil ze zahraničí. HR odborníci se zkušeností se zaměstnáváním cizinců rozeberou proč a na jakých pozicích cizince zaměstnávají, jaké s tím mají personální náklady, ale promluví i o jejich začlenění do kolektivu, fluktuaci nebo motivaci.

Veletrh HR days, který proběhne ve dnech 7. a 8. listopadu na výstavišti PVA EXPO PRAHA nabídne i řadu dalších témat, například zde budou zveřejněny první výstupy z velké studie o životním stylu Čechů – postoje k práci a očekávání od práce napříč generacemi X Y Z. Podrobné informace o programu i zúčastněných odbornících jsou na adrese http://www.hrdays.cz.

Tisková zpráva Profesia

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.