CZK/€ 24.580 -0,33%

CZK/$ 24.025 -0,84%

CZK/£ 29.165 -0,39%

CZK/CHF 25.145 -0,43%

29. 06. 2022

0 komentářů

Jak seznamovat děti s analýzou dat a umělou inteligencí? Například prostřednictvím inovativního baseballového trenažeru

 

Zcela nekonvenční způsob zvolila společnost SAS v záměru seznamovat mladou generaci s jedním z oborů budoucnosti, tedy umělou inteligenci (AI), a pokročilými analytickými nástroji. V rámci zvyšování „datové gramotnosti“ vytvořila vzdělávací program kombinující baseball a softball s nejnovějšími technologiemi. The Batting Lab je interaktivní prostředí, které využívá umělou inteligenci, počítačové vidění a analýzu internetu věcí (IoT) k tomu, aby pomohla dětem zlepšit jejich baseballové a softballové odpaly. 

„Už u malých dětí musíme začít budovat důvěru k používání dat a analytiky. Jedná se o základní prvky tzv. datové gramotnosti. Trenažér The Batting Lab využívá datovou vědu, aby pomohl dětem pochopit význam využití dat ve zlepšení jejich odpalů. A díky tomu jsou pro ně data a analýzy dostupnější a zábavnější. Zvyšování datové gramotnosti pomůže mladým lidem uspět ve světě, který je stále více poháněn právě daty a jejich analýzou,“ uvedl Petr Šlajchrt, Country Director společnosti SAS Institute pro Českou republiku.

Technologicky nabitý pálkařský trenažér je vybaven řadou senzorů a kamer, které zachycují postoj pálkaře, jeho švih při odpalu a detaily letu míčku. Prostřednictvím umělé inteligence, počítačového vidění a analýzy IoT se v reálném čase analyzují nashromážděná data. Hráč ihned získá zpětnou vazbu. Návrhy na zlepšení jsou sdíleny prostřednictvím displejů na podlaze a stěnách trenažeru.

Senzory a kamery The Batting Lab shromažďují více než 50 000 datových bodů v průběhu odpalu. Hráč se dozví, jak optimalizovat rozložení své hmotnosti, polohu rukou, pohyby těžiště a další faktory.

„Jak se děti zdokonalují v odpalování, získávají také sebevědomí při používání dat a analýz k dosažení svých cílů. Umělá inteligence, počítačové vidění a další pokročilé technologie v trenažeru The Batting Lab dělají data a analýzy zábavnými. Děti hned od začátku využívají data ke zlepšení svých švihů a postojů. The Batting Lab sice může zlepšit úspěšnost dětí v jejich oblíbené hře, ale jeho nejdůležitějším výsledkem je připravit je na budoucnost tím, že jim dá sebevědomí při práci s daty a analýzami, které řídí svět kolem nás,“ doplnil Petr Šlajchrt.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Je pokles Netflixu příležitostí pro jeho nákup?

Snad celý finanční trh zaznamenal pád akcií Netflixu. Ten se spustil po ohlášení jejich výsledků za první kvartál, které ukázaly úbytek odběratelů o 200 tisíc. Pokles se však pod tíhou celého amerického trhu, který se propadá, stále prohlubuje. Tato streamingová platforma se nyní obchoduje kolem 195 dolarů […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

06. 06. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.