CZK/€ 25.235 -0,36%

CZK/$ 23.713 -0,23%

CZK/£ 29.534 -0,43%

CZK/CHF 25.979 -0,25%

13. 02. 2019

0 komentářů

Subjekty:

Jak jsou na tom žáci s finanční gramotností? Znalosti si ověří v celoevropské soutěži European Money Quiz

 

Druhý ročník soutěže pro žáky ve věku od 13 do 15 let, se v České republice uskuteční v evropském týdnu peněz, a to od 25. do 29. března 2019. Hlavním cílem je přispět ke zlepšení jejich finančních znalostí. European Money Quiz pod hlavičkou Evropské bankovní federace připravuje Česká bankovní asociace, která je současně koordinátorem na národní úrovni.

Loading



 

European Money Quiz (EMQ) je celoevropskou soutěží ve finanční gramotnosti, která je určena žákům základních škol i víceletých gymnázií ve věku 13 až 15 let. Soutěž je rozdělena do dvou kol. První kolo probíhá na národní úrovni a zapojit se do něj mohou školy napříč celou Českou republikou. Výhrou v národním kole soutěže EMQ je účast dvou zástupců třídy v celoevropském finále, které proběhne 7. května 2019 v Bruselu. Národní kolo i evropské finále probíhá na platformě Kahoot!, kde jsou připraveny kvízové otázky v rodném jazyce soutěžících. Vítězové celoevropského finále budou prohlášeni za Šampiony roku 2019 a získají odměnu pro celou svou třídu.

V loňském roce se do soutěže zapojilo více než 42 000 dětí z 30 zemí, a to bez ohledu na studijní zaměření školy či třídy. „Šampionem prvního ročníku se stala základní škola z Polska. Českou republiku reprezentovali zástupci vítězné třídy národního kola ze základní školy Jeseniova v Praze, kteří sice nevyhráli, ale se svými znalostmi se rozhodně neztratili,“ doplňuje k soutěži Helena Brychová, vedoucí projektu finančního vzděláváního České bankovní asociace.

Kahoot! škola a testy hrou

Kahoot! představuje výukovou platformu s několika možnostmi využití, přičemž základním režimem je kvíz s časovým limitem na jednotlivé otázky.

REKLAMA

Principem soutěže EMQ je správně zodpovědět 10 až 15 testových otázek z oblastí jako je spoření, inflace, kybernetická bezpečnost, dluhy apod., a to v co nejkratším čase. Čím rychleji totiž žáci odpoví, tím více bodů získají. Na odpovědích spolupracuje celá třída a odpovědi zadává do tabletu nebo chytrého telefonu pouze jeden pověřený žák, zatímco hra samotná se zobrazuje na sdílené obrazovce, např. interaktivní tabuli nebo na jiném projekčním zařízení s připojením k internetu. Učitelé i žáci se prostřednictvím Kahootu! mohou na soutěž také připravit, a to pomocí přípravných testů.

Evropský týden peněz

European Money Week je osvětový týden na podporu finančního vzdělávání dětí i dospělých, který organizuje Evropská bankovní federace během Global Money Week. Kromě samotné soutěže European Money Quiz probíhají v tomto týdnu v řadě zemí Evropy další vzdělávací aktivity a setkání.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Bankovní identita: Jak bude fungovat

Přes banku na úřad: Jak funguje bankovní identita?

Projekt bankovní identity jde do finále. Na začátku ledna spustily službu ČSOB a Česká spořitelna, v prvním kvartále má dle plánu zprovoznit celkem šest bank. V tom druhém se k nim připojí další tři. K čemu je bankovní identita dobrá a jak funguje?

Text: Veronika Hejná

06. 01. 2021

Nevěřte příliš finančním poradcům!

Češi věří finančním poradcům. Až příliš. Ukazují to výsledky průzkumu České asociace pojišťoven a jejich srovnání se zahraničím. Zde by bylo ale na místě varování MF ČR nebo ČNB: Přílišná důvěra finančním poradcům ovšem škodí (finančnímu) zdraví.

Text: Petr Zámečník

22. 02. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *