CZK/€ 24.515 -0,27%

CZK/$ 24.039 +0,06%

CZK/£ 29.128 -0,13%

CZK/CHF 25.109 -0,14%

02. 08. 2022

0 komentářů

Investown nově nabízí více investičních příležitostí, vyšší výnosy a může expandovat do EU

 

Investown je nejrychleji rostoucí investiční platformou v Česku, která je založena na stále populárnější metodě skupinového investování. Prostřednictvím hromadného financování nově přináší investorům širší paletu tržně zajímavých nemovitostí, včetně komerčních, a také vyšší výnosy. Ty začínají na 8 % p.a.. Tímto krokem chce oslovit ještě výrazně širší skupinu investorů, kterých se do platformy dosud zapojilo přes 50 tisíc. Do konce roku cílí na investice do nemovitostních projektů na úrovni 1,5 miliardy korun. 

Společnost Investown je nyní v procesu žádání o EU licenci skupinového financování. Podle jejích pravidel se však začíná řídit již nyní.  „Abychom získali celoevropskou licenci a mohli expandovat do dalších států EU, musíme přejít na metodu hromadného financování. Tím získáme přístup k mnohem většímu počtu investičních příležitostí na různých místech a s vyšším zhodnocením. I nadále se přitom chceme soustředit na oblast nemovitostí,” vysvětluje CEO a spoluzakladatel Investownu Alan Pock s tím, že investoři budou moci nově vybírat z příležitostí od široké škály architektů, developerů, drobných podnikatelů a firem. Startup věří, že se mu podaří ztrojnásobit dosavadní objem zprostředkovaných investic z 500 milionů na 1,5 miliardy korun.

Vyšší výnosy a pomoc realitnímu trhu

Investown nově umožní investorům realizovat vyšší výnosy startující na 8 % p.a..  „Z nového nastavení budou těžit naši uživatelé, kteří u nás investují, ale i partneři realizující projekty v oblasti rezidenčních i komerčních nemovitostí. Díky hromadnému financování se v Česku zrodí celá řada zajímavých realizací a s ohledem na současný nedostatek výstavby z toho bude těžit celá společnost. Naši investoři tak budou nejen realizovat výnosy, ale souběžně se také nepřímo podílet na změně standardu bydlení a architektonickém rozvoji Česka,” říká Alan Pock a dodává, že v zájmu udržitelnosti se Investown zaměří i na rekonstrukce a renovace. Prvním nově nabízeným partnerským projektem je přestavba rodinného domu ve Vestci u Prahy na rezidenční dům s až 6 bytovými jednotkami. Partnerská společnost využije vybrané finanční prostředky na pořízení nemovitosti, dokončení projektu a vyřízení stavebního povolení pro následnou realizaci rekonstrukce.

Investown se nadále těší podpoře a silnému zázemí společností, které v předchozích letech poskytly investice na rozvoj celého projektu.  „Splnění všech podmínek nové regulace crowdfundingu ze strany Investownu je skvělou příležitostí k dalšímu rozvoji a naplnění cíle stát se dlouhodobě největší on-line platformou pro investování do nemovitostí. Rozšíření záběru na různé investiční příležitosti spojené s nemovitostmi vnímáme jako krok správným směrem. Další velkou výzvou bude expanze na zahraniční trhy, při které chceme být jako součást nadnárodní skupiny aktivní. Pomůžeme využít všechny synergie,” dodává Jiří Skopový ze Seed Starteru České spořitelny. První kroky za hranice má Investown v plánu v příštím roce.

Jak to bude fungovat?

REKLAMA

Ve vylepšené verzi Investownu se budou uživatelé skládat na projekty developerských partnerů. V případě vybrání cílové částky je považován za zrealizovaný a investorům začínají plynout výnosy. Pokud se daná částka mezi investory nevybere, peníze se jim vrátí zpět do peněženky a mohou je alokovat na příležitost, které uživatelé věří více.  „Poté co u nás zadavatel zažádá o úvěr, začíná proces pečlivého vyhodnocování. Až po kontrole veškeré dokumentace a důkladném prozkoumání je v případě schválení projekt přidán na platformu a otevřen investicím,”vysvětluje proces výběru Alan Pock. Dosavadní systém, kdy uživatelé alokovali své investice do bytů pronajímaných Investownem, bude v nejbližších měsících postupně opuštěn.Stávajícím investorům umožníme bezplatné převedení tohoto typu investic do nových, ziskovějších projektů,” uzavírá Alan Pock.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Sedm důvodů, proč být pozitivní za současných podmínek na trhu

Jak jsem již dříve zmínila, současné prostředí na globálních trzích považuji za příliš pesimistické. Před dvěma lety jsme se nacházeli ve víru celosvětové pandemie a nebyli jsme si jisti, zda se vůbec někdy podaří vyvinout účinnou vakcínu proti COVIDu. Dnes se nacházíme v jiné situaci. Samozřejmě, že […]

Text: Redakce

Foto: Invesco

02. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.