CZK/€ 24.375 +0,06%

CZK/$ 23.139 -0,71%

CZK/£ 28.387 -0,11%

CZK/CHF 24.780 +0,38%

02. 09. 2020

1 komentář

INVESTOWN.cz jako první startup získal investici v programu Seed Starter České spořitelny

 

Český startup INVESTOWN.cz, který buduje platformu pro snadné a bezpečné investice do nemovitostí už od 500 korun, získal jako první startup investici v programu Seed Starter od České spořitelny. Cílem tohoto programu je hledat startupy, které přinášejí nové produkty a služby zákazníkům nejen v oblasti finančních služeb. 

„INVESTOWN.cz jsme vybrali zejména proto, že skvěle souzní s misí České spořitelny vést klienty a celou společnost k prosperitě. Chceme zvyšovat finanční gramotnost a zdraví našich klientů a jsme rádi, že si stále více z nich uvědomuje, že investiční produkty jsou efektivním nástrojem pro zhodnocení jejich peněz, ať už v kontextu financování bydlení, vzdělání nebo zajištění na stáří,” vysvětluje Jiří Skopový, manažer programu Seed Starter. „INVESTOWN.cz v tomto smyslu s naší misí skvěle ladí, protože jeho zakladatelé uvažují v dlouhodobém horizontu. Nechtějí jen v co nejkratším čase získat, co nejvíce peněz od investorů, ale chtějí postavit službu, která tu bude dalších 200 let, jako Spořitelna, která 200 let zanedlouho oslaví,” dodává Skopový.

INVESTOWN.cz je český projekt, který otevírá realitní trh všem, bez nutnosti mít na účtu miliony. Vykupuje nemovitosti s velkým potenciálem, a díky pokročilému algoritmu umí na realitním trhu identifikovat takové nemovitosti, které mají dlouhodobě vysoký a stabilní výnos. Projekt vyvíjí řada odborníků jak ze světa IT, tak ze světa realit a bankovnictví.

„INVESTOWN.cz vyvíjíme pro to, aby naše generace získala možnost si naspořit na svoje sny, třeba na vlastní bydlení. Investovat do nemovitostí půjde přes web do pěti minut. Stačí vám občanský průkaz nebo cestovní pas a druhý doklad, dále potřebujete bankovní účet vedený na vaše jméno. Pak si stačí vybrat nemovitost, investovat již od 500 korun a můžete začít vydělávat. Seed Starter nám pomohl si uvědomit silné a slabé stránky produktu. Mohli jsme tak produkt vylepšit,” uvedl Alan Vyšín, zakladatel a CEO INVESTOWN.cz. Dodal, že první uživatelé by mohli investovat na přelomu roku.

 

REKLAMA

Seed Starter propojuje velký svět banky s inovátory

Program Seed Starter hledá nadějné startupy, jejichž rozvoj hodlá banka podpořit skrze profesionální inkubace a investicí prostřednictvím nákupu majetkového podílu. Ambicí České spořitelny je tímto způsobem posilovat partnerství se zajímavými startupy a hledat cestu, jak může být spolupráce zavedené banky s velkým portfoliem klientů a nové firmy s inovativním přístupem k řešení klientských potřeb, přínosná pro obě strany a prospěšná pro koncového klienta.

Od samého začátku se na projektu Seed Starter podílí také firma Unicorn Attacks, která startupům, korporacím i investorům radí, jak co nejlépe na dnešním trhu uspět. “Byli jsme už u samotného vymýšlení idey Seed Starteru až po vytváření jeho procesu a veškeré logiky vůči startupům. Úkolem Unicorn Attacks je startupy v celém procesu hodnotit, vybrat a následně ty vybrané i uvádět do života a pomáhat jim při samotném vzniku, řídit startup, nastavovat základní věci a dávat jim rady do prvních dnů jejich samostatného života jako startupu pod křídly Seed Starteru,” vysvětluje CEO a co-founder Unicorn Attacks Vít Šubert.

Seed Starter brzy plánuje do svých řad přibrat další projekty. “Aktuálně jednáme se čtyřmi dalšími startupy, s nimiž řešíme možnou spolupráci. Každému startupu, který zainvestujeme, aktivně pomůžeme s jeho rozvojem. Musíme vidět potenciál k využití pro Českou spořitelnu. To mohou být buď oblasti, které banku dlouhodobě zajímají – finanční zdraví, občanská společnost, vzdělávání. Samozřejmě nás zajímají také byznysové věci nebo projekty, které dokáží vylepšit naše vnitřní fungování,” dodává Jiří Skopový.

Tisková zpráva Seed Starter

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Kam investovat 2022

O kolik ovlivnila inflace vaše investice?

foto: Shutterstock Krátká odpověď je samozřejmě jedno velké ANO. Tak vysoká inflace, kterou momentálně pozorujeme a ještě budeme pozorovat v české ekonomice, ovlivnila vše. A hlavně i vaše uložené, uspořené, investované peníze. Aneb, co jste neutratili minulý rok, toho ten současný rok utratíte více. A to pravděpodobně […]

Text: Hana Bartušková

24. 01. 2022

Šest největších bank v ČR mělo za první čtvrtletí nižší zisk o 8 %

Foto: Shutterstock O necelou miliardu korun klesl v prvním čtvrtletí 2021 čistý zisk šesti největším bankám v České republice, a to z 10,4 na 9,6 miliardy Kč. Vyplývá to z kvartálních výsledků zveřejněných jednotlivými bankami. Ztrátu ovlivněnou důsledky pandemie covid-19 zaznamenaly pouze čtyři banky, dvě naopak svůj […]

Text: Milan Vodička

13. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • S.

  8 září, 2021

  Dobrý den,

  zajímalo by mě na čem Investown vlastně vydělává. Tzn. jak je postavený business model a financování.
  Ať počítám jak počítám, tak vklady investorů vystačí na splátky 10letých úvěrů, ale nikoliv pak na jeho umoření.
  Můžete se podělit s názory.
  Děkuji

  Odpovědět