Středa 22. září. Svátek má Darina.

Investory ve světě zajímají nejvíce akcie Facebooku, Češi věří Bank of America

Investice Saxo Bank 21.04.2016 | 12:03 0 Komentářů

Facebook se stal nedílnou součástí života nejen většiny běžných lidí, ale i investorů. V prvním čtvrtletí letošního roku totiž patřily na burze jeho akcie mezi investory ve světě k nejpopulárnějším. Velký zájem byl i o akcie firem Apple a Amazon. Pro české klienty Saxo Bank se staly nejzajímavější akcie Bank of America, hodně nakupovali i akcie skupiny Google a firmy poskytující informační služby pro zdravotnická zařízení.

Uplynulé čtvrtletí bylo pro akcie velmi nestabilní, Index European Stoxx-600 zažil nejhorší čtvrtletí od roku 2009. Pětici světově nejobchodovatelnějších firem na platformě Saxo Bank ovládla sociální síť Facebook. Na druhé příčce se umístil Apple, jako třetí nejzajímavější byly ve světě akcie společnosti Amazon. Pomyslnou bramborovou medaili si odnesla firma Vestas Wind Systems, která se zabývá vývojem, výrobou, prodejem a údržbou větrných elektráren a páté nejoblíbenější byly akcie skupiny Google podniků společnosti Alphabet Inc.

Ceny přejí technologickým společnostem

Nepřekvapuje mě, když vidím, že nejpopulárnějšími akciemi mezi klienty Saxo Bank v prvním čtvrtletí roku byly akcie Facebooku (růžová barva), Googlu, Applu a Amazonu (modrá barva). Tyto společnosti podávaly v loňském roce stabilní výkony. Technologické společnosti jsou v přední linii nové ekonomiky a současné ceny jim přejí,“ komentuje výsledky Pavel Drahotský, ředitel Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko a dodává: „Facebooku se dařilo díky 10% nárůstu ceny akcií. Dobré výnosy a růst příjmů z reklamy společnost podpořily. Amazon ve stejném čtvrtletí nejprve propadl o 12 procent a následně posílil ke dnešku o více než 25%. To je excelentní příklad příležitosti pro trading.

Češi věří v budoucnost americké banky a zdraví

Čeští klienti Saxo Bank podle čtvrtletních výsledků nejvíce věří Bank of America, o její akcie byl největší zájem. Investoři z České republiky také hodně nakupovali akcie společnosti WebMD Health Corporation, která poskytuje informační služby pro zdravotnická zařízení. Na třetím místě skončily v pořadí zájmu akcie skupiny Google (Alphabet Inc.), čtvrtou příčku obsadila společnost Apple a pětici nejobchodovanějších firem uzavírá biofarmaceutická společnost Medivation Inc., která se zaměřuje na vývoj terapie k léčbě závažných onemocnění, u nichž existují omezené možnosti léčby.

Zdá se, že naši klienti odhadli dobře hodnotu Bank of America, její akcie byly v únoru na dvouletém minimu a správně vnímají skutečnost, že většina evropských bank je stále na sestupné trajektorii (modrá Deutsche Bank, fialová Bank of America, na NYSE), většina amerických bank si prošla podstatně hlubším ozdravným procesem. Celé téma ještě umocňuje očekávání růstu úrokových sazeb v USA. To je něco, o čem může Evropa jen snít,“ hodnotí nákupy Čechů Pavel Drahotský. Dle jeho názoru i další mezi českými klienty oblíbené společnosti vykazují růst, například akcie firmy Medivation rostly v poslední době o více než pět procent.

Top 5 nejobchodovanější akcie (celosvětově) mezi klienty Saxo Bank

  1. Facebook Inc.
  2. Apple Inc.
  3. Amazon
  4. Vestas Wind Systems
  5. Alphabet Inc. – A Shares

Top 5 nejobchodovanější akcie v ČR mezi klienty Saxo Bank

  1. Bank of America
  2. WebMD Health Corp.
  3. Alphabet Inc. – A Shares
  4. Apple Inc.
  5. Medivation Inc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.