Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Investorům se otevírá nový Raiffeisen fond amerických akcií

Banky Raiffeisenbank 24.07.2017 | 15:21 0 Komentářů

Raiffeisen investiční společnost (RIS) uvede na trh v úterý 25. července nový fond amerických akcií, jež investuje hlavně do akcií v Severní Americe. Zájemci věřící v dlouhodobý růst akciových trhů v USA ocení především možnost investovat do cenných papírů, které jsou pro drobné investory běžně nedostupné v českých korunách. Fond je vhodný pro investory, kteří jsou připraveni investovat své finanční prostředky v horizontu alespoň 10 let.

Minimální částka pravidelné investice je 500 Kč, jednorázově pak klient může investovat nejméně 10 000 Kč. Fond je vedený v českých korunách. „Fond amerických akcií představuje zajímavou alternativu pro odvážnější klienty, kteří se nebojí investovat do cenných papírů v delším časovém horizontu. Nespornou výhodou je také možnost vybrat si peníze kdykoli. V případě investice do fondu amerických akcií u nás klient není vázán výpovědní lhůtou,“ vysvětluje přednosti fondu generální ředitel Raiffeisen investiční společnosti Jaromír Sladkovský.

Raiffeisen fond amerických akcií je podřízený fondu Raiffeisen US-Aktien, do kterého investuje min. 85 % svého majetku, který dále investuje do akcií, obdobných cenných papírů vydaných společnostmi se sídlem či vykonávající aktivitu v Severní Americe. Fond může také investovat do dluhopisů vydávaných vládami či nadnárodními emitenty a také do podílů jiných investičních fondů.

Hodnota spravovaného majetku RIS je aktuálně 19 miliard korun.

Tisková zpráva: Raiffeisen investiční společnost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.