Pondělí 29. listopadu. Svátek má Zina.

INVESTIKA realitní fond oznámil letos už druhou zahraniční akvizici. V Polsku získá za 400 milionů korun dvě servisní centra pro nákladní vozy a autobusy MAN

Investice 22.11.2021 | 10:54 0 Komentářů

Do portfolia jednoho ze tří největších českých realitních fondů pro retailové investory přibude už druhá zahraniční akvizice. Po březnové koupi administrativního komplexu Szyperska v atraktivní lokalitě polské Poznaně dnes INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond, oznámil expanzi do dalších dvou velkých polských měst. V Gdaňsku a Vratislavi získá za zhruba 400 milionů korun značková servisní centra pro nákladní vozy a autobusy MAN či Neoplan. „Jde o investici, jež nás oslovila hned z několika důvodů – kromě vynikajících lokalit s přímým napojením na polskou dálniční síť to byly dlouhodobé nájemní smlouvy uzavřené s předním evropským výrobcem nákladních vozidel. Dále oceňujeme také příležitost diverzifikovat naše portfolio o nový typ nemovitosti ze segmentu lehkého průmyslu,“ popisuje portfolio manažer INVESTIKA realitního fondu Václav Kovář.

Každá z budov o pronajímatelné ploše bezmála 4 000 metrů čtverečních zahrnuje kromě jednopodlažní servisní sekce v přízemí také další dvě podlaží s kancelářemi a skladovacími prostorami. Součástí transakce, v níž jako prodávající figuruje německá developerská a investiční společnost HIH Invest Real Estate GmbH, jsou rovněž přilehlé manipulační a parkovací plochy s kapacitou pro 40 kamionů či autobusů a stejný počet osobních automobilů. Dohromady tak předmět obchodu zprostředkovaného společností Cushman & Wakefield tvoří areály o celkové rozloze 42 tisíc metrů čtverečních.

Obě nemovitosti jsou 100% obsazené jediným nájemcem MAN Truck & Bus – největší dceřinou společností německého strojírenského holdingu MAN. Nájemní smlouvy se vyznačují nadstandardní délkou do vypršení (více než 10 let) a inflačními doložkami zajišťujícími dlouhodobou stabilitu reálných příjmů z nájemného.

Pro INVESTIKA realitní fond, jenž ve svém portfoliu bude mít po dokončení transakce celkem 25 budov v České republice a 3 nemovitosti v Polsku, je letošní vstup na zahraniční trhy příležitostí k ještě větší geografické diverzifikaci portfolia. Kromě toho jde ale také o způsob, jak nadále dynamicky růst při zachování konzervativní strategie. „Český trh je relativně malý. A příležitostí k akvizicím komerčních nemovitostí, jež by svou velikostí, očekávanou výnosností a dalšími parametry odpovídaly strategii našeho fondu, je na něm v současnosti nedostatek,“ říká Petr Čížek, předseda představenstva INVESTIKA investiční společnosti, která realitní fond spravuje.

Kromě dvou servisních center MAN Truck & Bus v Polsku nyní INVESTIKA realitní fond připravuje další tři zahraniční akvizice. Reaguje tak mimo jiné na sílící příliv prostředků od investorů, který v současnosti dosahuje stovek milionů korun měsíčně. „Říjen byl s více než 320 miliony korun jedním z nejúspěšnějších měsíců za celou dobu existence fondu a také předcházející čtvrtletí přinesla velký objem nových investic. I díky tomu se v rámci INVESTIKA realitního fondu rychle blížíme hranici 10 miliard korun pod správou,“ uzavírá Čížek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.