CZK/€ 24.295 -0,12%

CZK/$ 23.007 -0,52%

CZK/£ 28.268 +0,19%

CZK/CHF 24.651 +0,20%

17. 04. 2013

0 komentářů

Subjekty:

Investiční strategie v prvním čtvrtletí jasně překonaly trh

 


 

Největší mimopražská makléřská společnost CYRRUS, mezi jejíž hlavní aktivity patří především poskytování komplexních služeb na kapitálových trzích pro individuální i korporátní klientelu, zavedla pro své klienty v loňském roce nové „Investiční strategie“. Jedná se o čtyři strategie – konzervativní, hodnotovou, růstovou a spekulativní – v rámci nichž klienti neplatí poplatky za jednotlivé obchody, ale odměna pro CYRRUS, a.s. je závislá na skutečných výsledcích portfolií (poplatek ze zisku překračujícího stanovenou hranici).

Investiční strategie má na starosti Marek Hatlapatka, dlouholetý vedoucí analytického oddělení společnosti CYRRUS, a.s. „Pro každou ze čtyř strategií sestavujeme modelové portfolio, do nějž zařazujeme vybrané cenné papíry. Výkonnost těchto portfolií nás v prvním čtvrtletí potěšila. V průměru jsme dosáhli více než 8% p.a. zhodnocení, přičemž akciové trhy v tomto období stagnovaly“, říká k tomu Hatlapatka. Nejúspěšnější byla růstová strategie, která si připsala téměř 6% zisk (23% p.a.) a od vytvoření portfolia v prosinci 2012 se již její výnos vyšplhal na téměř 10%, neboli 29% p.a.

Hatlapatka se na dosavadní fungování investičních strategií dívá optimisticky, ale také střízlivě: „investiční strategie jsou nastaveny tak, aby přinášely zisk především v dlouhodobém horizontu. Aktuální úspěchy nás pochopitelně těší, nicméně neusínáme na vavřínech. Nálada na akciových trzích není v posledních týdnech tak optimistická, jako byla v minulých měsících a čeká nás ještě tvrdá práce“, říká Hatlapatka s tím, že v současné době se v CYRRUSu mimo jiné intenzivně pracuje na opatřeních k zajištění portfolií proti případným větším výkyvům na akciovém trhu.

O tom, že nová strategie společnosti CYRRUS, a.s. je krokem správným směrem, svědčí i značný zájem investorů o tuto novou službu. „Objem majetku v investičních strategiích roste tempem přibližně 20 % měsíčně, těší nás především rostoucí zájem ze strany investorů, kteří doposud nebyli našimi klienty“, dodává Jiří Loubal, ředitel společnosti CYRRUS, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *