CZK/€ 24.660 +0,26%

CZK/$ 23.004 -0,30%

CZK/£ 28.759 -0,86%

CZK/CHF 23.868 +0,07%

12. 08. 2021

0 komentářů

Investiční platforma Bondster.cz spouští sekundární trh

 

Česká online platforma Bondster.cz, na které lidé investují do zajištěných půjček, nově spustila sekundární trh. Na něm si mohou investoři prodávat své aktuální investice mezi sebou navzájem. Bondster tak investorům nabízí další prostor pro investice a diverzifikaci portfolia. 

Investování do půjček je v posledních letech na prudkém celosvětovém vzestupu. Během loňského propuknutí pandemie koronaviru sice tyto investice zaznamenaly pokles zájmu, ten však od začátku roku opět výrazně stoupal. V dubnu letošního roku už objem peněz investovaných na platformě Bondster.cz dosáhl stejné úrovně jako před koronavirem.

12 tisíc investorů

Platforma Bondster.cz umožňuje lidem online investovat do půjček od vybraných poskytovatelů úvěrů. Úvěry určené k investici jsou tak předem prověřené a zajištěné například nemovitostí nebo garancí zpětného odkupu.

Více než 12 tisíc lidí investujících na platformě Bondster, kteří prostřednictvím této platformy investovali celkem již více než 1,9 miliardy korun, má nyní možnost obchodovat se svými investicemi také na takzvaném sekundárním trhu. Ten je místem, kde mohou investoři mezi sebou prodávat a nakupovat své aktuální investice.

REKLAMA

Výhody sekundárního trhu

Sekundární trh investorům přináší několik důležitých výhod. Především jim umožňuje snadné vystoupení z investic, na kterých už nechtějí participovat. Tím získávají větší flexibilitu nebo také likviditu. V případě, že chce investor z některé investiční půjčky předčasně vystoupit, jednoduše ji nabídne k prodeji ostatním investorům. Přičemž při prodeji na sekundárním trhu je možné cenu půjčky snížit a díky tomu ji prodat jinému zájemci rychleji.

Zároveň se na sekundárním trhu investoři mohou dostat k investicím, které už nejsou na primárním trhudostupné a jsou díky své popularitě „vyprodané“. Tím můžou zlepšit diverzifikaci svého portfolia nebo dosáhnout na atraktivnější výnos, než je průměrné zhodnocení, které u korunových investic aktuálně dosahuje 7,8 % p.a. a u eurových investic 14,8 % p.a.

Obchod přímo mezi investory

REKLAMA

Na sekundárním trhu obchodují investoři napřímo mezi sebou. Bondster si účtuje pouze jednorázový poplatek za uskutečnění prodeje v hodnotě 0,5 %. Při prodeji může investor podle vlastního uvážení cenu půjčky i navýšit a tím zvýšit svůj výnos. Zároveň zlepšuje pro investory likviditu, což zvyšuje atraktivitu investic na portálu Bondster.

Se všemi možnostmi, které sekundární trh nabízí, mají investoři na Bondsteru možnost lépe diverzifikovat své portfolio nákupem nebo prodejem vhodných půjček. Umožňuje jim také získat investované peníze rychleji a využít je pro investování do zajímavých příležitostí na primárním trhu.

„Sekundární trh investorům přináší větší manévrovací prostor při investování a dále zvýší atraktivnost portálu Bondster nejen v českém, ale i evropském měřítku. V poslední době zaznamenáváme velký zájem hlavně ze strany zahraničních investorů, kteří u nás aktuálně tvoří zhruba 40 % z celkového počtu investorů,“ říká Pavel Klema, generální ředitel Bondsteru.

 

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Řetěz

Peer-to-peer pojištění: Obejde se bez zprostředkovatelů

Sdílená ekonomika hýbe světem. AirBnB, Über, klubové pojištění… Sdílené služby doplňují a postupně nahrazují své klasické korporátní obdoby. Jak se vyvíjí peer-to-peer pojištění a obejde se skutečně bez finančních zprostředkovatelů?

Text: Petr Zámečník

15. 02. 2017


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.