CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

17. 04. 2020

0 komentářů

Subjekty:

INVESTIČNÍ FONDY OSLAVÍ SVŮJ DEN

 

V roce 1743 se 19. dubna narodil Abraham van Ketwich, považovaný za zakladatele investičních fondů, protože v roce 1774 založil první investiční fond „Eendragt maakt Magt“ (Union is Strength). Asociace pro kapitálový trh České republiky se přidala ke svým partnerským asociacím v Německu, Rakousku, i dalším zemím v regionu střední Evropy a od roku 2014 začala tento den slavit jako Světový den investičních fondů.

Loading 

Současná situace poznamenává i investiční fondy dostupné českým investorům. Svojí podstatou však zůstávají fondy i v době výrazných poklesů instrumentem, který poskytuje svým investorům jistotu. Zásadní je pro to jejich hlavní parametr: pravidelnost.

Základním pravidlem je v této turbulentní době nepanikařit a nesnažit se časovat trh. Ideálním přístupem pro drobné investory zůstávají pravidelné investice do diverzifikovaných podílových fondů. Podstatou pravidelné investice je právě to, že dokáže v průběhu času vyhladit výkyvy cen způsobené kolísavostí kapitálových trhů. Dlouhodobost a pravidelnost investování jsou významnou ochranou drobných investorů nejenom v dobách epidemie coronaviru, ale v případě jakýchkoliv tržních turbulencí,“ komentuje Jana Brodani, výkonná ředitelka AKAT ČR.

Fondy skýtají potenciálně vyšší výnos než spořicí účet nebo termínový vklad, a zároveň bezpečně diverzifikují portfolio – jeden fond obsahuje obvykle desítky různých investic napříč trhem. Spravuje jej kvalifikovaný portfolio manažer, na základě informací, které běžný laik téměř nemá možnost získat a vyhodnotit. Proto zůstávají investiční fondy pro drobné investory nejvhodnějším instrumentem.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Mít či nemít „penzijko”? A pokud ano, tak to „staré“, nebo to „nové“?

Stále častěji se v mediálním prostoru objevují zprávy o nutnosti důchodové reformy. Nevíme, kdy přijde, ale nutnost změny penzijního systému je zřejmá. Selským rozumem pak můžeme dojít k závěru, že změna, která bude mít efekt na důchodový systém, musí řešit buďto prodloužení věku odchodu do důchodu nebo […]

Text: Redakce

Foto: Fincentrum & Swiss Life Select

24. 03. 2023

Analýza: Která ze světových platebních společností má zářivější budoucnost?

Často si člověk při vytváření akciové analýzy pokládá řečnickou otázku, zda je existence dané společnosti pro naši populaci podstatná a klíčová. Takového dojmu často nabudeme u firem, které se zabývají výrobou elektřiny, těžbou ropy či například vývojem léků. Může to znít překvapivě, ale své místo v této […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *