Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

Investiční fond Thein konsolidoval za necelé tři měsíce aktiva za více než půl miliardy. Je to mimořádný úspěch, říká správce fondu

Investice 12.03.2021 | 09:01 0 Komentářů

Investiční fond J&T Thein SICAV, který v loňském roce založil Tomáš Budník, dokázal během svého bezmála tříměsíčního upisovacího období konsolidovat hrubou hodnotu aktiv přesahující 500 milionů korun. „Je to mimořádný úspěch,” komentuje správcovská společnost Winstor výkon nového fondu, který letos cílí na obrat 2,5 miliardy.

„Fond patří k nejúspěšnějším v České republice. Ať už to vyjádříme zájmem investorů či rychlostí získání kapitálu a tvorby portfolia ze špičkových firem,” říká Rostislav Plíva, předseda představenstva investiční společnosti Winstor, která je správcem fondu.

Podle ředitele investic Theinu Subhi Brože stojí za popularitou fondu několik faktorů. „Vedle kvality firem, které většinou kupujeme od původních dlouholetých vlastníků, investoři ocenili jejich hodnotu a pak rychlost provedení samotné akvizice,” vysvětluje Brož s tím, že jen v druhé polovině loňského roku Thein stačil koupit tři firmy a jeden podíl ve firmě, z nichž největší Síť vykázala předloni obrat půl miliardy korun.

V podobném tempu mají akvizice pokračovat i v nadcházejících měsících: „Do poloviny roku 2021 uskutečníme minimálně čtyři až šest dalších akvizic, a to i v zahraničí. To bezesporu přitáhne řadu dalších zájemců,” avizuje Brož.

Za dosavadními úspěchy Theinu stojí podle majitele Tomáše Budníka i důvěra ve vedení fondu: „Skupina Thein se skládá ze sice nevelkého ale velmi erudovaného a motivovaného týmu specialistů, kteří dokáží analyzovat cíle, nalézt řešení a provést transakci v relativně velmi krátké době, a to i včetně zajištění financování transakce. Zájem o fond vidíme nejen na straně investorů, ale i na straně vlastníků společností, kteří uvažují o svém exitu,” vysvětluje Budník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.