CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

30. 05. 2018

0 komentářů

Investiční chování Čechů se pomalu mění. Stále více lidí volí alternativní formy investic

 

Češi jsou v oblasti investování peněz stále spíše opatrní, především u mladší generace se ale jejich myšlení začíná měnit. Místo ukládání peněz do konzervativního životního pojištění či na spořicí účet stále více lidí zkouší alternativní formy investování, jako jsou třeba investice do půjček. Dokazují to výsledky velkého průzkumu společnosti Bondster. 

Loading 

Lidé spíše investují nižší částky do relativně bezpečných investičních produktů, jako jsou penzijní a životní pojištění, spořící účet a stavební spoření. Více jsou ochotni ve svých investicích riskovat muži, lidé do 30 let a lidé s vysokoškolským vzděláním. Vyšší částky lidé investují do nemovitostí a půdy, do více riskantních produktů (alkohol, kryptoměny, forex a komodity…) investují méně častěji a menší částky.

Podle průzkumu, který pro společnost Bondster vypracovala agentura Ipsos Marketing, plánuje 80 % Čechů v letošním roce investovat nějaké peníze. Zpravidla půjde o menší částky v řádech desetitisíců. Konkrétně 31 % dotázaných plánuje investovat kolem 10 tisíc korun, naopak pouze 8 % lidí plánuje investovat více než 200 tisíc korun.

Investice do půjček jsou stále oblíbenější

Investice do půjček jsou trendem posledních let, zajímá se o ně stále více lidí, což potvrzují i čísla společnosti Bondster. Aktuálně společnost eviduje 4 000 investorů a objem půjček již překonal 150 milionů korun. „Bondster funguje jako trh investic. Propojujeme investory z řad široké veřejnosti s důvěryhodnými poskytovateli půjček. Naši investoři tak mohou jednoduše a bez znalostí finančního trhu dosáhnout slušných výnosů. Přitom vždy klademe velký důraz na bezpečnost a likviditu finančních prostředků investorů. Pro snížení rizika jsou půjčky obvykle zajištěny např. nemovitostí,“ říká ředitel firmy Bondster Robert Hluchník.

REKLAMA

Podle průzkumu podporuje oblibu investic do půjček jejich jednoduchost a přijatelný poměr mezi možným výnosem a případným rizikem. Moderní způsoby investování vyhledávají především mladší lidé – až třetina respondentů ve věkové skupině do 30 let oproti pouze 10 % respondentů v důchodovém věku. „Mladší investoři dávají přednost vyššímu riziku a vyšším výnosům. Právě těm je potřeba nabídnout moderní investiční produkty, které dokáží namíchat požadovaný mix rizika a výnosu. Mezi tyto produkty se řadí například investování do půjček,“ vysvětlila ekonomka a ředitelka poradenské společnosti Next Finance Markéta Šichtařová.

Bondster je česká FinTech společnost, která zprostředkovává investice do půjček. Prostřednictvím trhu Bondster lze investovat do mnoha půjček poskytnutých různými společnostmi. Bondster pro snížení rizika umožňuje investovat do půjček, které jsou zajištěny nemovitostí nebo jiným movitým majetkem.

Tisková zpráva: Bondster

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Češi neradi riskují

Češi neradi riskují v kartách a bojí se investovat do akcií i start-upů

Pro Čechy je nejdůležitější morálka. Co si o nich, kdo myslí, je dokonce pro mnohé důležitější než jejich zdraví. Za riskantní považují například lhát v daňovém přiznání, ale i investovat do akcií a start-upů. Ještě větší hazard však vidí v sázení. Vsadit v kartách denní výdělek považuje za velký risk […]

Text: František Veselý

20. 12. 2019

počítadlo - matematika

Češi financím příliš nerozumí, jsou ale přesvědčeni o opaku

Před šesti lety byla finanční gramotnost zařazena coby povinná součást vzdělávání na základních školách v Česku. Existuje tedy naděje, že během několika let začne mládež vstupovat do dospělosti lépe vybavena znalostmi o hospodaření s financemi i o investování. Zatím poslední srovnávací průzkum OECD z let 2015 – 16 ale příliš […]

Text: Jan Sušánka

31. 05. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *