CZK/€ 24.530 +0,06%

CZK/$ 23.969 -0,29%

CZK/£ 29.023 -0,36%

CZK/CHF 25.128 +0,08%

11. 07. 2022

0 komentářů

Investiční butik alternativních investic získal licenci obchodníka s cennými papíry

 

RUBIKONFIN a.s., český investiční butik, který působí na trhu od roku 2014 a kromě tradičních investic se zaměřuje i na nabídku tzv. „alternativních investic“, získal rozhodnutím ČNB licenci obchodníka s cennými papíry. 

RUBIKONFIN, a.s., nevelká, elitní firma pro privátní investice, si za osm let své existence získala důvěru téměř 750 movitých klientů, kteří jejím prostřednictvím investovali více než 3 miliardy korun. Hranici první miliardy klientských investic přitom firma dosáhla v pátém roce od svého vzniku. Nejrychleji roste segment těch klientů, kteří s RUBIKONFIN investovali více než 10 milionů korun. Za poslední 3 roky se jejich počet zečtyřnásobil.

Původní nabídku tradičních podílových fondů od největších světových správců RUBIKONFIN postupně rozšiřoval o alternativní investice. Podíl alternativních investic v portfoliích jeho klientů dnes činí přibližně jednu třetinu. S rostoucí nejistotou na světových finančních trzích totiž čeští klienti projevují stále větší zájem právě o ně. Například o fondy kvalifikovaných investorů, jež investují úspory klientů do vkladů u České národní banky za reposazbu, ale také do zemědělské půdy, průmyslových a logistických nemovitostí u nás i ve světě, do rezidenčního bydlení či obnovitelných energií ve Střední i Západní Evropě. RUBIKONFIN však zpřístupňuje klientům i investice do amerických životních pojistek anebo inovativních zajišťovacích produktů, jakými jsou třeba tzv. Cat-Bonds („dluhopisy pro případ přírodních katastrof“). Cílem je výrazněji diverzifikovat portfolia českých klientů, aby si i ve vysoce inflačním prostředí přinejmenším uchovávala svou hodnotu.

Poté, co se RUBIKONFIN přeměnil v loňském roce na akciovou společnost, teď učinil získáním licence obchodníka s cennými papíry další významný krok k rozšíření obsluhy klientů. Může nově nabízet nástroje peněžního trhu, akcie, měnové konverze či zajištění ve formě měnových forwardů a swapů. K tomu může přijímat peněžní prostředky, vést majetkové účty klientů a realizovat jejich pokyny při obhospodařování klientských portfolií.

RUBIKONFIN, na rozdíl od velkých, nadnárodních správců investic, proto nevytváří vlastní produkty (například fondy) či „modelová portfolia pro všechny“, čímž si uchovává nezávislost při výběru toho nejlepšího na trhu.

Právním poradcem ve věci licence obchodníka s cennými papíry byl dlouholetý partner společnosti RUBIKONFIN a.s., FINREG PARTNERS, advokátní kancelář.

REKLAMA

Komentujíc získání licence obchodníka s cennými papíry, Jiří Musil, jeden ze zakládajících partnerů butiku RUBIKONFIN řekl: „Obdivujeme lidi, kteří vlastním úsilím, podnikáním či svými specifickými dovednostmi dokáží vydělat peníze a vážíme si těch, kteří nepolevují v úsilí uchovat rodinný majetek pro další generace. Je nám ctí je v tom odborně podporovat. Věříme, že hodnota našeho otevřeného modelu poradenství, náš svobodný výběr z těch nejlepších investičních nástrojů z trhu, je větší, než kdybychom vytvářeli produkty vlastní“, uzavírá Jiří Musil.

Tisková zpráva RUBIKONFIN

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Sedm důvodů, proč být pozitivní za současných podmínek na trhu

Jak jsem již dříve zmínila, současné prostředí na globálních trzích považuji za příliš pesimistické. Před dvěma lety jsme se nacházeli ve víru celosvětové pandemie a nebyli jsme si jisti, zda se vůbec někdy podaří vyvinout účinnou vakcínu proti COVIDu. Dnes se nacházíme v jiné situaci. Samozřejmě, že […]

Text: Redakce

Foto: Invesco

02. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.