Neděle 24. října. Svátek má Nina.

Investice klientů do Fio fondů přesáhly 360 milionů Kč

Investice 07.01.2021 | 16:34 0 Komentářů

Za dva roky fungování Fio investiční společnosti klienti investovali do podílových fondů více než 360 milionů Kč. Fio globální akciový fond dosáhl od svého založení na zhodnocení přes 40 %.

Fio investiční společnost funguje od konce roku 2018 a od té doby přilákala více než 5 000 investorů z řad běžných klientů, kteří s investicemi nemají zkušenosti, ale i klienty zkušenější, kteří díky podílovým fondům diverzifikují své portfolio. „Výrazný příliv investorů jsme zaregistrovali hlavně loni na jaře, kdy vycítili příležitost i lidé, kteří normálně neinvestují. Razantní poklesy na akciových trzích v důsledku nejistoty s nastupující pandemií u nás způsobily rekordní nárůsty nově založených obchodních účtů. Následně se ukázalo, že naši noví klienti měli správný instinkt a mnozí své peníze již výrazně zhodnotili“ dodává obchodní ředitel Fio banky Jan Bláha. Nákup podílových listů mohou klienti realizovat na pobočce, v investiční aplikaci e-Broker nebo i přímo ve vlastním internetovém bankovnictví, což společně s nulovými vstupními poplatky činí investici jednouchou a přístupnou pro všechny.

Aktuálně jsou v nabídce dva investiční fondy, v rámci kterých Fio investiční společnost spravuje majetek za více než 380 milionů Kč. Ve Fio fondu domácího trhu je spravován majetek za 112 milionů a ve Fio globálním akciovém fondu dokonce za 270 milionů Kč. Popularita globálního fondu je způsobena nejen atraktivními společnostmi, do kterých fond investuje, ale také jeho prozatímní výkonností, která již přesáhla 40 % od založení fondu. Za turbulentní rok 2020 pak dosáhl zhodnocení 20,48 % a dá se tak považovat za jeden z nejúspěšnějších fondů svého druhu na českém trhu. „Pro první dva roky fungování jsme si stanovili cíl objemu spravovaného majetku 250 milionů Kč a ten jsme tedy výrazně překonali. Během roku 2021 bychom chtěli překročit půlmiliardovou hranici,“ komentuje úspěšný start vlastní investiční společnosti Jan Bláha.

Plánů do letošního roku je však více než jen navyšování spravovaného objemu. Hned zkraje roku přibyde úspěšnému globálnímu Fio fondu ještě třída podílových listů v EUR, díky které bude investování pohodlnější i pro klienty na Slovensku, kteří tak budou moci vložit do fondu prostředky ve své domácí měně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.