Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

INVESTICE DO CHRÁNĚNÝCH FONDŮ SE VYPLATÍ: RIS PODRUHÉ UZAMKLA VÝNOS VE FONDU EKONOMICKÝCH CYKLŮ

Banky Raiffeisenbank 06.11.2014 | 14:54 0 Komentářů

Raiffeisen investiční společnost (RIS) slaví necelý rok a půl od startu první historický milník: objem aktiv spravovaných v jejích fondech přesáhl 5 miliard korun. Nedochází přitom jen k růstu objemu investic, zároveň se daří i zhodnocovat vklady klientů.

Raiffeisen investiční společnost na českém trhu rychle roste, velký zájem klientů vidí v investicích do chráněných podílových fondů. Ty mohou klientům za minimálního rizika přinést výrazně zajímavější výnos než mohou v současné době získat na spořicích účtech či termínovaných vkladech. 

Oblíbený Raiffeisen chráněný fond ekonomických cyklů tak investorům již podruhé zvýšil chráněnou hodnotu. „Od zahájení správy fondu v červnu 2013 se jedná již o druhé 2% navýšení chráněné hodnoty. Celkově tak investoři za necelý rok a půl získali již více než 4% zhodnocení, což je výrazně více, než mohou získat na nejlépe úročených spořicích účtech. V současném období nízkých úrokových sazeb je to velmi pěkný výsledek,” uvedl investiční ředitel Raiffeisenbank Michal Ondruška.

Chráněné fondy fungují na principu zamykání výnosu při dosažení určité hranice – klient tak
o dosažený již uzamčený výnos nepřijde ani při případném následném poklesu hodnoty fondu pod tuto úroveň.
„Jedná se o transparentní, atraktivní a klienty oblíbený produkt, který v sobě spojuje potenciál zajímavého zhodnocení, a který zároveň ochraňuje minimální hodnotu podílového listu. Produkt je rovněž vysoce likvidní, klient může fond kdykoliv prodat či přikoupit, což opět zvyšuje jeho atraktivitu,” doplňuje Michal Ondruška.

Raiffeisen investiční společnost zahájila svou činnost loni v červnu a za necelý rok a půl již spravuje aktiva v objemu přes 5 miliard korun, je tak jednou z nejrychleji rostoucích investičních společností na českém trhu. Klientům postupně zajistí komplexní nabídku služeb v oblasti investičních produktů
a finančního plánování, zaměřit se chce především na fondy denominované v českých korunách. Vznik RIS plně zapadá do strategie Raiffeisenbank zaměřené na kvalitní poradenství a investice.

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE O RAIFFEISENBANK A.S.

Raiffeisenbank a.s. (RBCZ) poskytuje od roku 1993 v České republice široké spektrum bankovních služeb soukromé i podnikové klientele. Raiffeisenbank obsluhuje klienty v síti více než 120 poboček
a klientských center, poskytuje rovněž služby specializovaných hypotečních center, osobních, firemních a podnikatelských poradců. Podle celkových aktiv je Raiffeisenbank pátou největší bankou na českém trhu. 

Raiffeisenbank v roce 2013 oslavila 20 let svého působení na českém trhu.  Od banky se dvěma pobočkami a 39 zaměstnanci v roce 1993 se během 20 let díky úspěšnému organickému růstu vyvinula v pátou největší banku na českém trhu, která nyní spravuje aktiva za 190 miliard korun, má 123 poboček rozmístěných po celé České republice a dává práci téměř třem tisícovkám zaměstnanců.

Raiffeisenbank se v České republice zaměřuje především na aktivní střední třídu, tedy klienty s průměrnými a vyššími příjmy, kteří mají zájem o správu svých financí. Banka tak klade důraz především na kvalitu poskytovaných služeb, šíři produktové nabídky a kvalitní poradenství a dlouhodobé finanční plánování. Jako taková přináší pravidelně na český trh řadu nových produktů a služeb, v poslední době představila např. nové eKonto či nové portfolio kreditních karet a spustila obsluhu účtů přes chytré telefony. Obě tyto služby se díky rozsahu nabízených služeb a benefitů okamžitě zařadily mezi nejlépe hodnocené na českém trhu.

Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI), která vznikla v říjnu 2010 spojením Raiffeisen International a části RZB. RBI  zajišťuje služby firemním a investičním klientům v Rakousku a dále obsluhuje klienty v řadě zemí střední a východní Evropy. Od roku 2005 jsou akcie skupiny kótovány na vídeňské burze. Majoritním vlastníkem Raiffeisen Bank International je RZB se 60 procenty, zbývající část se volně obchoduje.

Skupina Raiffeisen získává pravidelně od prestižních časopisů Euromoney, Global Finance i The Banker ceny pro „Nejlepší banku ve střední a východní Evropě“, síťové banky navíc získávají ocenění pro nejlepší banky v daných zemích regionu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.