Sobota 23. října. Svátek má Teodor.

Investice do Arcy? Potvrzení pádu skupiny i zájmu J&T o její energetiku

Finanční skupina Arca se v České republice i na Slovensku zmítá v problémech, její budoucnost je nejistá. A v této době přichází injekce od jiné finanční skupiny, konkrétně od  J&T Finance Group. Co skutečně znamená investice v řádu desítek milionů eur do projektů z oblasti nemovitostí a energetiky?

„Neznám všechny konkrétní částky, formu ani projekty, do kterých J&T v Arce investovala či hodlá investovat. Ale dvě zprávy si z toho jsem schopen odvodit. Zaprvé, pokud i téměř jediné projekty z jejího portfolia, které měly být životaschopné, potřebují finance zvenku, Arca opravdu míří k úpadku. A zadruhé, potvrzuje se to, o čem se v zákulisí už delší dobu mluví. Tedy že J&T má zájem o energetické projekty v Arce,“ říká JUDr. Jan Langmeier, advokát a insolvenční správce se zvláštním povolením, jehož kancelář LANGMEIER & CO zastupuje některé nezajištěné věřitele s pohledávkami právě v Arce.

Langmeier upozorňuje, že právě potřeba finanční injekce do projektů, které měly být dosud jako jedny z mála schopné generovat vlastní zisk, není dobrou zprávou o stavu celé skupiny. A znovu ukazuje, že pokud myslí Arca vážně svoje slova o reorganizaci, měla by konkrétní plány co nejdříve představit.

„Nevím samozřejmě, jakou formou J&T finance do Arcy nyní vložila, ale jsem přesvědčený, že si tím ještě více zajistila svoje pohledávky. To je postup, který jde opět proti zájmům věřitelů, kteří mají svoje pohledávky nezajištěné. V případě insolvence skupiny Arca na ně zbude méně. Právě proto dlouhodobě říkám, že je zapotřebí, aby soudy již v této věci konaly a k takovému jednání nadále nedocházelo,“ uzavírá JUDr Jan Langmeier.

Langmeier & Co., advokátní kancelář s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.