Středa 28. října. Je Státní Svátek

Internetbanking využívá alespoň jednou týdně 44 % lidí v ČR, klienti České spořitelny už letos nakoupili na internetu přes PLATBU 24 zboží za 1 mld. Kč

Internetové bankovnictví využívá v České republice alespoň jednou týdně 44 % lidí, což je nejvíce ve střední a východní Evropě. Vyplývá to z podzimního průzkumu Erste Group v sedmi zemích, ve kterých banka působí. Alespoň jednou měsíčně pak své záležitosti v internetovém bankovnictví řeší 60 % lidí v ČR. S využíváním internetového bankovnictví také úzce souvisí rychlý růst nákupů přes internet. Pomocí služby PLATBA 24 už letos nakoupili klienti České spořitelny přes internet zboží za jednu miliardu korun. Meziročně se tak objem transakcí přes PLATBU 24 zdvojnásobil. Službu PLATBA 24 už využívá více než 400 tisíc klientů, průměrně dělá každý z nich dva nákupy přes internet měsíčně. Počet klientů, kteří využívají PLATBU 24, v letošním roce stoupl o 100 tisíc.

„Zájem klientů o nákupy přes internet velmi rychle roste, nejvýrazněji pak v předvánočním období, protože lidé stále častěji řeší nákup vánočních dárků pomocí internetu. Velký boom pak zažívají právě online platby z účtu, které se podle nás do tří let stanou hlavní platební metodou v internetových obchodech, zatímco dobírka se stane minoritní záležitostí,“ uvedl David Lorenc, ředitel přímého bankovnictví České spořitelny.

Trend nákupu vánočních dárků přes internet dokládají i údaje za listopad, kdy klienti České spořitelny utratili přes PLATBU 24 v internetových obchodech Aukro.cz, Alza.cz a Mall.cz téměř 80 mil. Kč, což představuje 50 % z celkového objemu nákupů přes službu PLATBA 24 za listopad. Smyslem služby PLATBA 24 je pohodlné placení na internetu – bezpečně a rychle. Její použití je velmi jednoduché a intuitivní. Jakmile klient v internetovém obchodě vybere u způsobu placení PLATBU 24, je přesměrován do internetového bankovnictví České spořitelny, kde po zadání přihlašovacího jména a hesla pouze potvrdí předvyplnění platební příkaz. Platba proběhne okamžitě a klient je automaticky přesměrován zpátky na stránku obchodu, kde již vidí, že úhrada v pořádku proběhla. Obchod může okamžitě nakoupené zboží distribuovat a dodání zboží se tak urychlí až o tři dny. Služba PLATBA 24 se tak právem zařadila mezi nejoblíbenější metody placení na internetu. Klienti ji mohou využít už v 650 internetových obchodech, nově např. na Slevomat.cz.

Internetové bankovnictví využívají ve střední a východní Evropě nejčastěji Češi – alespoň jednou týdně 44 % z nich. Na druhém místě jsou s 32 % Slováci a Rakušané, následují se 17 % Maďaři a s 16 % Chorvaté. Například v Srbsku však využívá internetové bankovnictví alespoň jednou měsíčně pouze 13 % lidí, v Rumunsku je to pak 24 %. Vyplývá to z podzimního průzkumu Erste Group, který banka prováděla v sedmi zemích, kde působí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.