CZK/€ 24.315 -0,14%

CZK/$ 23.120 +0,53%

CZK/£ 28.218 -0,23%

CZK/CHF 24.624 +0,05%

17. 03. 2016

0 komentářů

Internet věcí v praxi – společnosti Accenture a SEAT vyvinuly inovativní koncept

 


 

Informování o stavu vozidla umožňuje uživatelům aplikace replikovat prvky přístrojové desky na svém mobilním zařízení a zobrazit údaje jako je stav paliva v nádrži nebo stav oleje, a to jak v průběhu jízdy, tak při nečinnosti vozidla. Aplikace odesílá varování a oznámení na mobilní zařízení formou push zprávy a upozorní uživatele na případné problémy s motorem nebo dalšími díly. Vedle každé chybové hlášky se zobrazí příslušné informace z elektronického manuálu vozidla. Do návrhu aplikace byla také integrována asistenční služba, takže v případě poruchy lze podrobnosti a povahu poruchy, ale také polohu vozidla, sdílet s příslušnou asistenční společností. 

Aplikace byla navržena tak, aby formou push zprávy přijímala také zprávy prodejce, a upozorňovala uživatele například na to, že je potřeba vyměnit konkrétní součástku, nebo že se blíží čas servisní prohlídky. Aplikace zobrazí ceny a nabídky jednotlivých prodejců, a umožňuje propojení s kalendářem pro sjednání termínu.

Technologie také umožní řidičům monitorovat vlastní chování. Aplikace využívá adaptabilní algoritmus nad definovanými vzorci řízení a čerstvými údaji získanými z každé cesty. Po vyhodnocení nabízí uživateli rady, jak vylepšit řidičskou techniku, tipy a doporučení pro zvýšení výkonu vozidla, ekologičtější řízení, nebo pro snížení spotřeby paliva a omezení neplánované údržby.

Pro propojení vozidla s domovem využívá tento koncept mobilní konektivitu, která umožní řidičům vozů SEAT dálkově ovládat připojené domácí spotřebiče. Integrací informací o poloze do mobilní aplikace bylo umožněno například automaticky replikovat teplotu ve vozidle také v bytě ve chvíli, kdy vozidlo dosáhne určité vzdálenosti od domova. Koncept také nabízí dálkové programování termostatu, který ovládá ústřední vytápění domácnosti, z palubní desky automobilu. Další zařízení, která lze řídit podobným způsobem, zahrnují nositelnou elektroniku, domovní osvětlení nebo bezpečnostní kamery.

„Aplikace MY SEAT představuje další krok k upevnění naší pozice v oblasti propojeného ekosystému automobilu,“ řekl Pablo Barrios, globální ředitel digitálního marketingu a CRM společnosti SEAT. „S touto novou aplikací získáme skutečný trvalý kontakt se zákazníky, což bude velkým přínosem nejen pro společnost SEAT, ale i pro samotné zákazníky.“

REKLAMA

Zkušební koncept byl vytvořen na Accenture Connected Platforms as a Service, otevřené a velmi rozšířené globální architektuře platformy internetu věcí, která byla pro tento projekt výrazně optimalizovaná pro Microsoft Azure IoT Suite. Tento přístup umožnil společnostem SEAT a Accenture rychle přejít od navrhování k výstavbě a představení konkrétní aplikace internetu věcí v automobilovém odvětví.

„Zkoumání dalších řešení založených na internetu věcí je nezbytné pro identifikaci oblastí, ve kterých lze generovat reálný přínos,“ uvedl Joan Cavallé, výkonný ředitel společnosti Accenture pro odvětví Automotive.  „V tomto projektu se společností SEAT se nám podařilo rychle vyvinout řešení pro specifické odvětví, které prokazuje potenciál internetu věcí v ekosystému propojeného vozidla. Skutečnost, že také pracuje s připojeným domovním ekosystémem a mobilními zařízeními, je příslibem do budoucnosti a ukázkou, jak bude vypadat „připojený svět“ za několik let.“ 

Tisková zpráva Accenture 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *