Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Interactive Brokers Central Europe expanduje ve střední a jihovýchodní Evropě

Interactive Brokers Group (Nasdaq: IBKR), globální makléřská společnost, oznámila, že její maďarský subjekt se připojí k Budapešťské burze cenných papírů (BSE), druhé největší burze ve střední a východní Evropě podle tržní kapitalizace a likvidity. Společnost je registrovaná jako makléřský subjekt od 12. prosince 2020 s licencí Magyar Nemzeti Bank (MNB). Jedná se o součást strategických plánů firmy expandovat ve střední a jihovýchodní Evropě prostřednictvím maďarského subjektu Interactive Brokers Central Europe Zrt, (IBCE).

Expanze společnosti Interactive Brokers do střední a jihovýchodní Evropy probíhá v kontextu nového evropského obchodního modelu globální makléřské společnosti po brexitu, v jehož rámci bude společnost poskytovat komplexnější soubor služeb klientům v různých regionech Evropy. IT je základním pilířem globálního obchodního modelu společnosti Interactive Brokers a silná pozice Maďarska jako IT centra, stejně jako jeho strategická poloha, zajišťuje nejvyšší úroveň podpory této klíčové infrastruktury.

Společnost Interactive Brokers založil před více než 43 lety Thomas Peterffy, zakládající předseda představenstva, který v roce 1965 emigroval z Maďarska do Spojených států. Dnes je Interactive Brokers jednou z nejvýznamnějších světových makléřských společností s vlastním kapitálem přes 9,7 miliardy amerických dolarů (USD), tržní kapitalizací 28 miliard USD a klientským kapitálem přibližně 340 miliard USD.

„Restrukturalizujeme naše evropské operace, abychom se po brexitu zaměřili na rychle rostoucí trhy střední, východní a jihovýchodní Evropy,“ uvedl Peterffy. „Zpočátku plánujeme zaměstnat přibližně 100 lidí, kteří budou poskytovat podporu a služby našim regionálním klientům. Tím se rozšíří naše působení ve střední Evropě, abychom udrželi krok s rychlým růstem počtu klientů v západní i východní Evropě a po celém světě.“

Více než čtvrtina klientů Interactive Brokers pochází z Evropy a Afriky a jejich počet stále roste. K 30. listopadu vzrostl celosvětový počet klientských účtů meziročně o 52 %, přičemž více než 80 % těchto účtů pocházelo ze zemí mimo Spojené státy.

 „Jsme rádi, že si u nás od začátku roku otevřelo účet 20 000 nových klientů a že jsme do IB Central Europe úspěšně převedli 40 000 stávajících klientů ze střední a východní Evropy s aktivy v hodnotě přibližně 3 miliard USD,“ dodal Miklos Hanti, generální ředitel Interactive Brokers Central Europe Zrt. „Těšíme se na získávání nových klientů buď přímo prostřednictvím IB Central Europe, nebo prostřednictvím zprostředkovatelů a třetích stran.“

Interactive Brokers nabízí klientům po celém světě možnost investovat do akcií, opcí, forwardových kontraktů (futures), měn, dluhopisů a fondů na 135 trzích ve 33 zemích z jednoho integrovaného investičního účtu. Klienti Interactive Brokers mohou také využívat zvýhodněných cen, nízkých marží, pevných směnných kurzů a pokročilých technologií. Společnost je také známá tím, že poskytuje široké spektrum bezplatných vzdělávacích příležitostí pro veřejnost.

 „Těšíme se, že se nám podaří rozšířit znalosti a pochopení kapitálových trhů mezi naše potenciální klienty v celé střední Evropě,“ uzavřel pan Peterffy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.