CZK/€ 23.825 +0,02%

CZK/$ 21.929 +0,29%

CZK/£ 27.111 +0,08%

CZK/CHF 23.784 -0,12%

10. 02. 2022

0 komentářů

Instantní platby a řešení třetího tisíciletí klepou na dveře již i v Evropě

 

Karetní společnost Visa představila v úterý v ČR novou službu pro placení na internetu Click to Pay, která je již dostupná v několika e-shopech. Služba umožní po registraci platit platební kartou na internetu již bez nutnosti zadávat její číslo. Platební údaje jsou navíc při každém nákupu nahrazené unikátním tokenem, aby nebylo možné skutečná data dohledat. 

Služba Click to Pay funguje na principu tokenizace karty, kdy si na webu karetní společnosti nejprve zájemce zaregistruje svou platební kartu. Následně, když bude chtít zaplatit v internetovém obchodě, klikne na příslušnou ikonu, zadá své kontaktní údaje a na e-mail nebo přes SMS získá autorizační kód pro potvrzení platby. Potvrdit platbu lze zpravidla biometrickými údaji, například otiskem prstu.

S brzkým koncem zimy a přicházejícím jarem k nám tak přišla i příjemná zpráva o posunu v oblasti placení kartami v České republice. Jeden ze dvou kolosů v karetní oblasti spustil zjednodušenou platební službu. Ta se nejen přibližuje jednoduchostí službám, jako například ApplePay, ale zároveň i obezřetněji pracuje s údaji čísla karty, které obchodník v tomto procesu vůbec nezískává. Tyto údaje totiž drží stále jen platební společnost.

Jako další krok v této oblasti vidím zeštíhlení, případně úplnou eliminaci, prostředníků, kteří jsou součástí platebních transakcí. A posunutí plateb k takzvaně instantním. Pak budeme v situaci, kdy budeme jako zákazníci moci využít naplno služeb, které aktuálně vyvíjejí v rámci svých platforem novodobé instituce v tomto segmentu.

V současnosti se jedná například o chystaný nadnárodní projekt The Royal ABS, který je finalizován v rámci investiční platformy The Royal Capital Club. V asijském regionu jsou totiž v této oblasti o mnoho dále než Evropa. Díky spolupráci v rámci globálních projektů nám však i tato řešení třetího tisíciletí klepou na dveře i v Evropě.

REKLAMA

Zuzana Stehlíková, projektová manažerka IC Group

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Platební karty - VISA a MasterCard

Na návštěvě zákulisí placení kartami

Platební karty představují instrument umožňující platit a vybírat hotovost. Co se děje na pozadí placení kartami? Jak pozná terminál obchodníka, že platba je krytá? Kteří hráči vystupují v zákulisí mezinárodního systému platebních karet? 

Text: Radovan Novotný

09. 10. 2019

Platební karty - VISA a MasterCard

Vyznáte se v platebních kartách?

Platební karty jsou nástroje určené k bezhotovostním platbám, které jsou vydávány fyzickým a právnickým osobám nejčastěji bankou. Bezhotovostní platbou se rozumí oprávněné čerpání placené částky z účtu držitele (majitele) karty. Platební karta umožňuje držiteli bezhotovostní platby na účet prodejce nebo poskytovatele služby za koupené zboží, výběr hotovosti […]

Text: David Krůta

03. 05. 2019

Jak se správně pojistit na dovolenou?

Doba letních dovolených se blíží a s ní i cestování do více či méně exotických krajin. Nedílnou součástí výjezdu za hranice by mělo být cestovní pojištění. Jak správně nastavit cestovní pojištění, aby vás nic nepřekvapilo?

Text: Jana Zámečníková

16. 05. 2018