CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

18. 02. 2014

0 komentářů

Subjekty:

Informace o personálních změnách ve vedení skupiny Komerční banky

 


 

Sylva Floríková, manažerka Compliance, převezme pozici výkonné ředitelky pro Interní audit v Komerční bance a ředitelky Auditu Société Générale pro region CEN od 1. března 2014. Nahradí tak Pavla Racochu, který s účinností od 1. dubna 2014 nově povede KB Penzijní společnost v pozici výkonného ředitele a předsedy představenstva.

Pavel Jirák, dosavadní výkonný ředitel a předseda představenstva KB Penzijní společnosti, převezme pozici výkonného ředitele pro Lidské zdroje v Komerční bance, a to od 1. května 2014. Současný výkonný ředitel pro Lidské zdroje David Formánek stane od 1. června 2014 v čele společnosti Modrá pyramida stavební spořitelna jako její ředitel a předseda představenstva. Tato změna ještě podléhá předchozímu souhlasu České národní banky.

Jan Pokorný, současný ředitel a předseda představenstva Modré pyramidy stavební spořitelny, se rozhodl využít možnosti neplaceného volna, kdy se bude věnovat své rodině a oblastem mimo bankovní a finanční sektor.

Sylvu Floríkovou nahradil v roli manažera Compliance Tomáš Choutka, který působí v Komerční bance od roku 2004. Tomáš Choutka se specializoval na problematiku compliance v oblasti investičního bankovnictví a od roku 2010 zastával roli zástupce manažera odboru Compliance.

Sylva Floríková započala svou kariéru v Československé obchodní bance a v Komerční bance v oblasti mezinárodních plateb. Působila také v České národní bance, kde byla zodpovědná za vztahy s Mezinárodním měnovým fondem. Od roku 1997 pracovala v ČNB v oblasti bankovního dohledu. Do Komerční banky nastoupila v roce 2000 s cílem založit odbor Compliance.  

REKLAMA

Pavel Racocha přišel do Komerční banky v roce 2005 jako výkonný ředitel pro Interní audit. Od roku 2010 zastává také pozici manažera Auditu SG pro střední Evropu pokrývající společnosti Skupiny SG v devíti zemích. Před příchodem do KB působil mnoho let v České národní bance, posledních šest let pak jako člen Bankovní rady. Dříve pracoval také pro Světovou banku ve Washingtonu.

Kariéra Pavla Jiráka je spojená se Skupinou Komerční banky od roku 1998, kdy působil jako ředitel Obchodního centra v korporátním segmentu. Dále pokračoval na pozici ředitele Obchodní divize a od roku 2003 zastával pozici vedoucího Podpory řízení sítě. V roce 2005 přešel do společnosti Penzijní Fond KB a v roce 2006 stanul v jejím čele jako výkonný ředitel a předseda představenstva. V této roli také řídil transformaci Penzijního fondu KB na KB Penzijní společnost. 

David Formánek působil první část svého profesního života v Deutsche Bank, kde zastával pozice v oblasti korporátního bankovnictví. V roce 2001 přišel do Komerční banky na pozici ředitele Obchodní divize Praha v segmentu top korporátní klientely. Od roku 2006 působí v úseku Lidské zdroje, nejdříve na pozici zástupce výkonného ředitele a od počátku roku 2007 pak převzal pozici výkonného ředitele pro Lidské zdroje.

Jan Pokorný pracuje ve Skupině Komerční banky od roku 1991. Svou kariéru začal na pobočce KB, pokračoval v oblasti kapitálových trhů a následně byl vyslán do londýnské reprezentace Komerční banky, kde se věnoval investičnímu bankovnictví.  Po svém návratu do České republiky zastával pozici místopředsedy představenstva Investiční kapitálové společnosti KB. Poté působil jako ředitel Distribuční sítě KB, mezi lety 2006 a 2009 zastával pozici First Vice President pro střední a východní Evropu v SG Private Banking SA ve Švýcarsku. Společnost Modrá pyramida stavební spořitelna řídí od roku 2010.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

8D: Týmové řešení problémů jako investice

Nejefektivnější programy snižování nákladů nutně nezačínají úmyslem náklady snižovat. Zlepšování procesů každopádně znamená finanční prospěch. Čím více je snižování nákladů ignorováno, tím větší jsou nakonec úspory, zaznívá v jedné z knih věnovaných neustálému zlepšování produktů a procesů. Jedná se o potírání plýtvání a škrty čehokoli, co nepřidává hodnotu, […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

02. 10. 2023

Rošáda v Partners: Petr Borkovec povýšil

Společnost Partners Financial Services provedlo důkladnou rošádu ve vedení společnosti. Petr Borkovec nahradil Kateřinu Volínovou (rozenou Palkovou) na pozici předsedy představenstva a přesunul ji i s Pavlem Kohoutem do dozorčí rady.

Text: Petr Zámečník

26. 02. 2014


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *