Úterý 09. března. Svátek má Františka.

Index odpovědného úvěrování ovládly společnosti ze skupiny Home Credit

Půjčky 27.11.2019 | 10:05 0 Komentářů

Praha, 27. 11. 2019 – Společnosti ze skupiny Home Credit se umístily na nejvyšších místech respektovaného žebříčku bank a úvěrových společností poskytujících spotřebitelské úvěry, který tradičně sestavuje nezisková organizace Člověk v tísni. Mezi 35 hodnocenými společnostmi obsadila Air Bank první místo, Zonky druhé místo a Home Credit devátou pozici.

Z hlediska bodového ohodnocení získala Air Bank 81 bodů ze sta možných, Zonky 79 bodů. Home Credit obdržel 70 bodů, stejně jako ČSOB a Česká spořitelna. „Výsledky tohoto pravidelného hodnocení nám dělají radost dlouhodobě. Tentokrát je však naše zadostiučinění ještě o něco větší než obvykle, protože jsme v uplynulých měsících museli stále čelit nepravdivým článkům a informacím o naší údajné neserióznosti, vysokých úrocích a tak dále. Věřím, že po zveřejnění tohoto nezávislého a respektovaného hodnocení tato kampaň definitivně skončí“, řekl k tomu předseda představenstva skupiny Home Credit Jiří Šmejc.

Kromě Air Bank, Zonky a Home Creditu se v minulých žebříčcích ještě navíc umisťovala na nejvyšších místech půjčka Kamali, kterou rovněž poskytuje Home Credit. Naposledy letos v červnu obsadila mikropůjčka Kamali v obdobném hodnocení neziskové organizace Člověk v tísni první místo. Tentokrát v žebříčku nefiguruje zřejmě proto, že se nejedná o samostatnou společnost, ale pouze o produkt z portfolia Home Creditu.

Tisková zpráva Home Credit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.