CZK/€ 24.515 +0,14%

CZK/$ 25.028 +0,80%

CZK/£ 28.051 +0,37%

CZK/CHF 25.278 +0,26%

20. 01. 2016

0 komentářů

Subjekty:

IKS KB: DOSUD SILNĚ KONZERVATIVNÍ ČEŠI SE V INVESTICÍCH PŘIBLÍŽILI ZÁPADU

 


 

Udělali jsme další významný krok v přibližování vyspělému finančnímu světu. Tuzemští drobní investoři se pod vlivem situace na dluhopisovém trhu, ale také po zkušenostech s investováním do konzervativních fondů a s lepší znalostí fungování finančních a kapitálových trhů, začínají osmělovat a obracet k akciím. Jde o logický vývoj, který má investorům v dlouhodobějším horizontu nabídnout zajímavé zhodnocení jejich volných finančních prostředků,“ uvedl Pavel Hoffman, místopředseda představenstva IKS KB.

Postupná přeorientace na akciové fondy v sobě přesto skrývá konzervativní duch českých investorů. Podle Pavla Hoffmana totiž značná část nových „dynamických“ investic směřovala do dividendových akciových fondů, které zahrnují stabilní společnosti vyplácející stabilní dividendové výnosy. „Věřím, že osmělování našich občanů bude i nadále pokračovat a poměrně rychle se přiblížíme našim západním sousedům, kde z každých devíti investovaných EUR směřuje 3,3 EUR do akciových fondů (pozn.: údaj k 30. listopadu 2015, Německé asociace investičních fondů BVI),“ doplnil Pavel Hoffman.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

WCA exekuce

Mračna nad WCA se stahují. Věřitelé přistoupili k exekucím

Alternativní fond lákající klienty na nadstandardní výnosy díky tradingu v kombinaci s investicemi do startupů je v problémech. Proti WCA International někteří z investorů vedou exekuci. Firma tak může velmi rychle skončit v insolvenci.  

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

07. 10. 2022

Analýza: Co přijde po extrémním jestřábím postoji?

Na globálních trzích se blíží další zima. Rychle se dostáváme k bodu zlomu globální ekonomiky. Ten přijde díky „extrémně jestřábímu postoji“ politických institucí někdy v příštím čtvrtletí. Podle Saxo Bank nás čeká pevně zakořeněná, perzistentní inflace. Dnes už je jasné, že nás k inflačnímu bodu zlomu přivedou tři faktory. Otázka, […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

06. 10. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.