CZK/€ 23.770 -0,08%

CZK/$ 21.797 -0,75%

CZK/£ 26.892 -0,45%

CZK/CHF 23.801 +0,37%

25. 02. 2019

0 komentářů

iDoklad v roce 2018 překonal 200 tisíc registrací, uživatelé aplikace za dvanáct měsíců vystavili přes 3,6 milionu faktur

 

Fakturační aplikace iDoklad, kterou využívají rovněž podnikatelé na Slovensku, překonala v roce 2018 hranici 200 tisíc registrovaných uživatelů. Ti jejím prostřednictvím v uplynulých dvanácti měsících vystavili přes 3,6 milionu faktur. Fakturovalo se do více než 190 zemí, mezi exotickými destinacemi byl třeba i Madagaskar nebo Vánoční ostrov. 

Fakturační aplikaci iDoklad, jejímž provozovatelem je společnost Solitea Česká republika, pravidelně využívají desítky tisíc podnikatelů a menších firem v Česku a na Slovensku. Její klientská základna přitom dlouhodobě neustále roste. „Na konci roku 2018 se tak podařilo překonat další historický milník, kterým bylo dvě stě tisíc registrací. Na Českou republiku z tohoto čísla připadá 80 procent, na Slovensko pak 20 procent,“ uvedl Tomáš Loukota, výkonný ředitel společnosti Solitea Česká republika, která fakturační systém iDoklad provozuje.

Prostřednictvím aplikace vystavili v loňském roce její uživatelé celkem 3,65 milionu faktur. Nejvyšší částky, které živnostníci a menší podniky fakturovali, se pohybovaly kolem dvaceti milionů korun. „Co se splatnosti faktur a platební morálky týče, v České republice byla po splatnosti uhrazena asi jedna třetina faktur, na Slovensku pak kolem 38 procent. Ve více než polovině případů pozdní úhrady je nicméně dlužná částka zaplacena do týdne a skoro v 90 procentech pak do měsíce po splatnosti,“ popsal Tomáš Loukota.

Podle dat aplikace iDoklad bylo v roce 2018 pro fakturování nejoblíbenějším dnem v týdnu pondělí. Z pracovních dnů následovaly středa, úterý, pátek a čtvrtek. Na šesté pozici pak zůstala neděle a nejméně faktur se vystavovalo v sobotu. Z hlediska dnů v měsíci se nejvíce faktur vystavovalo 31., potažmo 30. dne, následně pak také 1., 5. a 12. dne.

Přestože mezi klienty aplikace patří čeští a slovenští podnikatelé, jejich faktury často mířily do zahraničí. „Fakturovalo se do celkem 193 zemí. Zajímavé je, že na deváté pozici v počtu vystavených faktur za rok 2018 byl Nový Zéland,“ doplnil výkonný ředitel společnosti, že mezi exotickými destinacemi se objevily například Antarktida, Madagaskar, Vánoční ostrov, Republika Marshallovy ostrovy či Mikronésie.

REKLAMA

Tisková zpráva Solitea

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Kdy se musí živnostníci testovat a jak se testy dokládají?

Foto: Pixabay.com Už od začátku dubna mají povinnost se testovat zaměstnanci i menších firem a živnostníci. Platí to pro ty podnikatele, kteří se setkávají se třetí osobou, to znamená i třeba s pracovníky pošty, klienty, zákazníky, dodavateli atd. Testovat se nemusejí naopak pracovníci na home office, kteří kromě […]

Text: František Veselý

30. 04. 2021

17. ročník Strategického fóra v prosinci na Štiříně opět přivítá více než stovku osobností z podnikatelské a politické sféry

Již 17. ročník Strategického fóra, který každý rok pořádá společnost top vision, se tradičně uskuteční v hotelu Zámek Štiřín nedaleko Prahy. Pro letošní ročník si v kalendáři můžete rezervovat termín 5. a 6. prosince. Loňského ročníku se zúčastnilo více jak 100 top manažerů nejvýznamnějších českých společností a zástupců politické sféry. Program a již potvrzení řečníci Strategického fóra slibují i tento rok prostor pro zajímavou diskusi o směřování českého byznysu.

Text: PR článek

11. 11. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *