Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

I2C challenge 2017 od RBI vyhrála česká fintech společnost Gauss Algorithmic

Banky 11.09.2017 | 11:12 0 Komentářů

11. září vyhlásila Raiffeisen Bank International AG (RBI) českou fintech společnost Gauss Algorithmic vítězem své výzvy v rámci soutěže pro startupy“Innovation to Company” (I2C) organizované Vídeňskou federální obchodní komorou (WirtschaftskammerWien, WKW).

„Pochopili jsme, že digitalizace je novým standardem pro moderní bankovnictví, a proto se otevíráme možnostem spolupráce s fintech společnostmi. Analýza tzv. Big Data pro nás představuje potenciál pro další zlepšování našeho podnikání a práce a zkušenosti společnosti Gauss Algorithmic napříč střední a východní Evropou (CEE), kterou považujeme za svůj domácí trh, na nás udělaly velký dojem,” komentuje výsledky letošní soutěže I2C generální ředitel RBI AGJohann Strobl.

„Tato příležitost nás skutečně oslovila. Je skvělé vidět, že společnost velkosti RBI myslí dopředu a chápe hodnotu pokročilé analytiky pro podnikání. My se zaměřujeme na oblasti počínaje integrací, zpracováním a obohacováním velkých dat a prediktivní analytikou a kognitivním zpracováním dat konče. V našem týmu jsou přední odborníci na vědecké a obchodní využití velkých dat a umělé inteligence se silným důrazem na region CEE,” vysvětluje Johnson Darkwah, Big Data SolutionArchitectspolečnosti Gauss Algorithmic. Jeho společnost získá za účast v soutěži I2C od RBI 10 000 euro jako inovační bonus.

Spolu s peněžní cenou získala společnost Gauss Algorithmictaké zajištěnou účast ve finále prvního celoskupinového akcelerátoru RBI „ElevatorLab“ a 20. září tak bude mít možnost soutěžit o jedno z pěti míst v tomto programu. „Cílem našeho akcelerátoru je dlouhodobá spolupráce, v rámci které nabízíme možnost přístupu na našich 14 trhů v regionu CEE a k 16,5 milionu našich zákazníků. Těšíme se na nové poznatky a spolupráci s účastníky na vývoji skutečné přidané hodnosty pro naši banku i naše klienty,” říká Michael Hoellerer, zplnomocněnec RBI odpovědný mj. za strategii digitalizace skupiny RBI a také jeden z 51 výkonných mentorů programuElevatorLab.

Tisková zpráva Raiffeisen Bank International AG

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.