Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

HSBC získala ocenění časopisu Euromoney

Banky HSBC Bank plc. 28.07.2016 | 14:51 0 Komentářů

Banka HSBC se stala vítězem v kategorii „Nejlepší světová investiční banka“ v rámci cen „Awards for Excellence 2016“ udělovaných časopisem Euromoney. Banka byla též vyhlášena nejlepší světovou korporátní bankou a získala dalších šest regionálních cen.

Ceny časopisu Euromoney, které se udílejí již 25 let, jsou měřítkem kvality úrovně služeb a finanční výkonnosti v oblasti bankovnictví. Samir Assaf, výkonný ředitel HSBC pro globální bankovnictví a trhy, k tomu uvedl: „Je nám velikou ctí, že časopis Euromoney takto ocenil naší práci. Náš cíl je jednoduchý: díky naší globální přítomnosti, stabilním ekonomickým výsledkům a integrovaným vlastnostem produktů poskytovat podporu našim klientům a otevírat jim nové možnosti.

HSBC je globální finanční ústav, se kterým je nutné počítat na všech trzích. Je lídrem trhu financování aktiv, hlavně v oblasti realit, a zároveň posiluje své pozice v oblasti strategických kapitálových investic,“ říká Clive Horwood, šéfredaktor časopisu Euromoney.

Ocenění „Nejlepší světová korporátní banka“ získala HSBC díky tomu, že je schopna pokrýt potřeby nadnárodních společností působících v mnoha zemích světa. Clive Horwood dodává, že úzká spolupráce mezi divizemi komerčního bankovnictví a globálního bankovnictví a trhů v rámci HSBC umožňuje bance pomáhat největším globálním firmám naplňovat jejich strategické cíle. HSBC se také dostalo uznání za její působení na Blízkém východě, v Latinské Americe a Asii, což je důkazem silné mezinárodní přítomnosti banky.

HSBC jako významná banka nabízející komplexní služby se řídí stejnými regulačními pravidly jako další globální banky. Zároveň má ale výraznější lokální zastoupení a operuje v mnoha zemích. Někdy na velikosti opravdu záleží a korporátní klientela HSBC je opravdu rozsáhlá. Banka poskytuje své služby více jak dvěma milionům malých a středních firem po celém světě. Dále obsluhuje asi 54 tisíc významných nadnárodních klientů, z nichž asi 7,5 tisíce jsou velké korporátní společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.