Středa 22. září. Svátek má Darina.

HSBC partnerem Benefičního koncertu pro Leontinku 2017

Banky HSBC Bank plc. 12.01.2017 | 18:30 0 Komentářů

Na tradičním benefičním koncertě nadace Leontinka darovala HSBC Bank šek na 500.000 Kč. Letošní koncert proběhl 9. ledna ve známém pražském jazzovém přístavu Jazz Dock. Banka HSBC s Nadací Leontinka zaměřenou na podporu zrakově postižených spolupracuje již devátým rokem.

Benefiční koncert se nesl v rytmu jazzu, popu, filmových melodií i improvizace. Zazpívala a na klavír zahrála absolventka Konzervatoře Jana Deyla nevidomá umělkyně Ráchel Skleničková za doprovodu SaxWork Orchestra. Během benefičního koncertu předal ředitel pražské pobočky HSBC banky Michael Hordley šek na částku 500.000 tisíc Kč. Ke spolupráci s Nadací Leontika dále uvedl: „Toto každoroční setkání na benefičním koncertě pro Leontinku je pro mě již milou tradicí. Jsem rád, že pomáháme společně s nadací naplňovat její cíl a přinášíme zrakově postiženým dětem světlo i hudbu do života.”

HSBC Banka je dlouhodobým partnerem a přispěvatelem Nadace Leontinka. Již od roku 2008 HSBC podporuje Leontinku v její snaze integrovat zrakově postižené studenty do společnosti, v překonávání překážek ve vzdělávání a ve vytváření volnočasových aktivit. Finanční obnos bude využit na různé projekty, jako například “Stipendium Leontinka” na podporu talentovaných studentů na Konzervatoři Jana Deyla.

„Partnerství s HSBC bankou si velmi ceníme. Díky této podpoře můžeme realizovat naše projekty zaměřené na integraci zrakově postižených studentů ze složitých sociálních poměrů nebo s vynikajícím talentem. Hudba je jednou z možností, kde zrakově postižení svůj talent skvěle uplatňují, a proto spolupracujeme i s Konzervatoří Jana Deyla,” řekla Barbara Hucková, ředitelka Nadace Leontinka.

HSBC se celosvětově věnuje vzdělávacím a environmentálním projektům. Součástí těchto aktivit je darování finančních zdrojů pro komunitní programy a poskytování dobrovolné práce. Prostřednictvím tisíců dobrovolníků, kteří zdarma věnují svůj čas a schopnosti pomáhá HSBC neziskovým organizacím ve všech zemích, kde působí.

Nadaci Leontinka můžete podpořit i vy jakýmkoliv příspěvkem na účet číslo 2512300102/2600.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.