Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

HK ČR: Zástupci byznysu budou diskutovat s ministrem financí

Investice 02.03.2015 | 20:00 0 Komentářů

Zítřejšíodborná konference na téma Elektronická evidence tržeb (EET) bude jedinečnou platformou pro otevřenou diskusi mezi zástupci byznysu a Ministerstvem financí ČR. Konference, kterou pořádá Hospodářská komora České republiky, se uskuteční za účasti prezidenta HK ČR Vladimíra Dlouhého, ministra financí ČR Andreje Babiše a tří set účastníků z řad podnikatelů a živnostníků. (Tisková zpráva: Hospodářská komora ČR)

V současné době je český byznys svědkem živé debaty týkající se zavedení povinnosti EET. Předpokládaná účinnost opatření, které se má podle Ministerstva financí ČR stát jedním z hlavních pilířů boje proti daňovým únikům, je 1. leden 2016.„Hospodářská komora České republiky chce od počátku tohoto projektu umožnit podnikatelům a živnostníkům být součástí přípravy legislativní i technické podoby řešení a být prostředníkem diskuse se státní správou v této oblasti. I proto jsme se rozhodli uspořádat zítřejší odbornou konferenci a otevřeně probrat specifika zmiňovaného záměru tak, abychom co nejvíce eliminovali jeho možné dopady,“ říká prezident HK ČR Vladimír Dlouhý.

Konference se zaměří na návrh zákona o evidenci tržeb a na praktické zkušenosti s aplikací chorvatského modelu projektu. Na programu je i diskuse o úskalí navrhovaného zákona z pohledu podnikatelů a možnosti, jak se s nimi vypořádat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.