Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

Hello bank! má nejlepší spořicí účet roku 2020

Banky 02.02.2021 | 12:54 0 Komentářů

Spořicí účet od Hello bank! slaví hned dvojí prvenství v jubilejním 10. ročníku soutěže Finanční produkt roku 2020, jejíž výsledky dnes vyhlásil finanční portál Finparáda.cz. V oblasti Spořicích účtů získalo Hello spoření 1. místo v kategorii „Spořicí účet do 300 tis. Kč” a jako nejlepší bylo vyhodnocené i v kategorii „Spořicí účet od 300 tis. Kč do 600 tis. Kč”. Hello bank! dlouhodobě přináší svým klientům vysoké roční úročení vkladů bez dalších podmínek a závazků, které je určeno především běžným střadatelům. 

Soutěž Finanční produkt roku pravidelně pořádá finanční portál Finparáda.cz analytické společnosti Scott & Rose a právě dnes již podesáté vyhlásil ty nejlepší produkty v jednotlivých kategoriích. Hodnocení vychází z celoročního sledování pevně stanovených kritérií, které provádí analytici a specialisté Scott & Rose. V oblasti Spořicích účtů se nejlepším za rok 2020 stal spořicí účet od Hello bank! s 1% ročním zhodnocením pro vklady do 300 000 Kč včetně, a to bez dalších podmínek. Vítězství si produkt Hello spoření odnáší v kategorii „Spořicí účet do 300 tis. Kč” a také jako „Spořicí účet od 300 tis. Kč do 600 tis. Kč”.

Spořicí účet nabízí Hello bank! od podzimu 2017, kdy začala pod touto obchodní značkou na českém trhu působit jako zastoupení francouzské banky BNP Paribas Personal Finance SA. Od samého počátku, tedy doby, kdy Hello bank! produkt spořicího účtu připravovala, o něm měla jasnou představu. „Našim klientům jsme chtěli, a stále chceme, nabídnout spořicí produkt, na kterém budou jejich úspory pomalu, ale jistě růst. Úročení jsme proto nastavovali od začátku citlivě tak, aby bylo v rámci trhu zajímavé, přitom dlouhodobě udržitelné a hlavně pro všechny stejné. To znamená, že kromě hranice, do které se vklady úročí, Hello spoření žádné další podmínky nemá a roční 1% úrok získá opravdu každý. Navíc naši klienti mají přístup ke svým úsporám opravdu kdykoli a kdekoli i díky naší mobilní aplikaci, kde s prostředky na spořicím účtu mohou provádět všechny běžné platební transakce,” vysvětluje Gabriela Pithartová, Brand & Customer Experience Director Hello bank!

Svou vizi banka naplnila a produkt Hello spoření se stal jedním z nejstabilnějších spořicích účtů na českém trhu. Úrokovou sazbu 1, 5 % na něm Hello bank! udržela od listopadu 2018 do května 2020. V té době stejně jako většina bank na trhu musela v důsledku ekonomických opatření zapříčiněných pandemickou krizí úrok snížit. I tak se ale nově nabízené 1% roční úročení vkladů řadí ke špičce na trhu, a to nejen úrokem samotným, ale především absencí dalších podmínek či závazků. Stejné zhodnocení úspor banka garantuje všem klientům – stávajícím i novým. Nevyžaduje ani sjednání jiného z jejích produktů, určitý obrat na účtu či počet provedených transakcí. Gabriela Pithartová k tomu dodává: „Transparentní parametry produktů, jednoduché a férové podmínky pro všechny klienty, on-line proces a k tomu vždy zajímavá nabídka – to je naše filozofie a snažíme se tak přistupovat ke všem našim produktům i službám. O to víc pro nás znamená skutečnost, že právě spojením těchto atributů vznikl nejlepší spořicí účet roku 2020 v České republice.”

S ohledem na současný ekonomický vývoj, který mimo jiné vede k rapidnímu snižování úroků na depozitních produktech napříč celým trhem, musela i Hello bank! od 1. 1. 2021 přijmout určitá opatření. Banka u svého spořicího účtu prozatím snížila pouze hranici úročené částky z 300 000 Kč na 200 000 Kč. Jedná se momentálně o první krok, ale nelze vyloučit, že v průběhu roku Hello bank! přistoupí i ke změně úrokové sazby.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.