Sobota 08. srpna. Svátek má Soběslav.

Gradující situace okolo Huawei tlačí trhy dolů

Investice 23.05.2019 | 18:33 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování v červených číslech. Index Dow Jones oslabuje o 1,5 %, S&P 500 ztrácí 1,4 % a technologický Nasdaq klesá o 1,6 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nedaří téměř žádným sektorům s výjimkou utilit (+0,3 %). Do nejhlubších ztrát se propadají energetické společnosti, jejich akcie odepisují 3,3 %. Děje se tak v reakci na klesající ceny ropy na světových trzích. Cena ropy Brent dnes klesla o 2,5 USD za barel na 68,4 USD. Za celkovou negativní náladou opět stojí obchodní válka s Čínou, kdy se každým dnem přidávají další společnosti k bojkotu spolupráce s firmou Huawei. Poslední, které k tomuto kroku přistoupily jsou Toshiba a Panasonic.

Evropské trhy se opět připojují ke globální špatné náladě. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně slabší o 1,6 %. Nejhůře jsou na tom energetické společnosti se ztrátou 3,1 %. Na opačné straně se nachází pouze sektor zdravotní péče se ziskem 0,1 %.

Pražská burza dnes za silně podprůměrné obchodní aktivity oslabila o 0,1 %. Nejhůře dopadla pojišťovna VIG (-2,8 %) následovaná textilkou PFNonwovens (-1,9 %). Od větších ztrát indexu bránila Komerční banka (+0,8 %) a Moneta Money Bank (+0,4 %).

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.