Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Golden Gate CZ za pololetí prodala zlato a stříbro za 756 milionů

Investice 13.07.2017 | 14:08 0 Komentářů

Tržby lídra českého trhu s investičním zlatem a stříbrem společnosti Golden Gate CZ dosáhly v prvním pololetí roku 2017 756 milionu korun. Loni utržil 529,1 milionu, což představuje meziroční nárůst 43 procent. Zároveň eviduje čtyřprocentní nárůst počtu uzavřených smluv.

Celkem společnost letos prodala 638 kilogramů investičního zlata a 4 131 kilogramů stříbra, oproti loňsku prodej zlata vzrostl o 44 procent a stříbra o 41,5 procenta.

Zisk společnosti před zdaněním dosáhl 11,1 milionu Kč. Objem cílových částek spořících smluv již dosahuje 8,7 miliardy korun, což je od začátku roku nárůst o 1,3 miliardy korun.

„Od ledna 2017 cena zlata vzrostla zhruba o 60 dolarů za unci. V poslední době ji nejvíce ovlivňoval kurz dolaru, referendum o odchodu Britů z EU nebo volba amerického prezidenta. Zájem o zlato po britském referendu o odchodu z EU roste v celé Evropě,“ říká předseda představenstva Golden Gate CZ Vladimír Brůna.

V posledních dnech či týdnech naopak mírně klesá cena zlata a stříbra vyjádřená v korunách. Důvodem je posilování české měny a oslabování amerického dolaru. Vliv má také uklidnění politické situace v Evropě po několika klíčových volbách. Investoři proto nyní využívají příležitosti a nakupují fyzické zlato a stříbro za příznivé ceny. Rok 2017 označují rokem velkých příležitostí.

„Mnozí lidé chtějí investovat do zlata či stříbra, ale bojí se, že nakoupí v nevhodnou chvíli za příliš vysokou cenu. Zkušenosti i statistické výzkumy ukazují, že pokusy o podobné načasování vedou v průměru k horším výsledkům než strategie pravidelného spoření. Díky němu jde cenu průměrovat a nakupovat velmi efektivně,“ říká Vladimír Brůna.

Spoření do zlata jde v posledních letech přirovnat k začátkům stavebního spoření. Spořicí programy začínají už od 500 Kč za měsíc, lidé si však loni spořili průměrně 1500 až 2000 Kč měsíčně. Nejprodávanějším investičním produktem je stabilně zlatá unce o velikosti 31,103 gramů v hodnotě přes 30 tisíc korun.

Investice do fyzického zlata nabírají na popularitě i ve světě. Například lidé ve Velké Británii reagovali na výsledky parlamentních voleb tak, jako po hlasování o brexitu a více nakupovali zlato. Poptávka po zlatě bezprostředně po volbách proto v Británii narostla o 87 procent. Lidé se zlatem jistí pro případný pokles hodnoty měny či je berou jako pojištění majetku v období nestability.

Zlato v poslední době nakupují také slavní američtí miliardáři. Chtějí se tak chránit před experimenty centrálních bank s nízkými úroky tištěním peněz. Nejznámějším je asi Lord Jacob Rothschild, který nedávno přehodnotil složení portfolia rodinné společnosti a navýšil objem zlata na úkor akcií a národních měn. Vidí v něm tedy skvělou investiční příležitost do příštích let.

Tisková zpráva: Golden Gate

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.