Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Golden Gate CZ letos prodala zlato a stříbro za 317 milionů

Investice 28.04.2017 | 09:34 0 Komentářů

Lídr českého trhu s investičním zlatem a stříbrem společnost Golden Gate CZ zaznamenal v prvním čtvrtletí roku 2017 meziroční dvanáctiprocentní nárůst tržeb a eviduje šestiprocentní nárůst počtu uzavřených smluv. Tržby za první čtvrtletí dosáhly 317,1 milionu korun, ty loňské činily 282,9 milionu korun.  Celkem společnost prodala 267 kilogramů investičního zlata a 1 817 kilogramů stříbra, oproti loňsku prodej zlata vzrostl o sedm procent a stříbra dokonce o 42 procent.

Zisk před zdaněním dosáhl 3,8 milionu Kč. Objem cílových částek spořících smluv již dosahuje 8,2 miliardy korun, což je od začátku roku nárůst o 0,8 miliardy korun.

Spoření do zlata je v současnosti skutečným trendem, který lze přirovnat k začátkům stavebního spoření.  Spořicí programy do zlata a stříbra začínají už od 500 Kč za měsíc, lidé si však loni spořili průměrně 1500 až 2000 Kč měsíčně.

„V letošním roce ale pozorujeme nárůst měsíčního spoření. Klienti si v průměru ukládají už 3 000 Kč a více. Nejvíce oceňují jednoduchost. Sami si vyberou cílovou částku i výši měsíční platby a v průběhu spoření dostávají naspořený kov do svého vlastnictví,“ říká Vladimír Brůna, předseda představenstva Golden Gate CZ.

Nejoblíbenějším jednorázovým investičním produktem je i nadále zlatá unce o velikosti 31,103 gramů v hodnotě přes 30 tisíc korun.

Zlato zažilo nejlepší čtvrtletí za poslední rok. Od poloviny března, kdy FED zvedl úrokové sazby, zhodnotilo do poloviny dubna v dolarech už o více než čtyři procenta a od ledna si připsalo téměř devět procent, v korunách o osm. Stříbro si vedlo ještě lépe. Od začátku roku si připsalo takřka 15 procent v dolarech a v korunách 13,5 procenta. Příčinou růstu bylo zejména zvýšení sazeb v USA a také rostoucí geopolitické napětí.

„Po prvním kole francouzských voleb, které dopadlo dle očekávání trhů, začala cena drahých kovů klesat a dostala se na dvoutýdenní minima. Pro investory tak jde o výbornou příležitost, kdy mohou zlato a stříbro nakupovat za velmi příznivé ceny. Dlouhodobě totiž očekáváme pokračující růst ceny drahých kovů podpořený rostoucí inflací,“ dodává Vladimír Brůna

Zlaté či stříbrné cihličky vlastní v Česku zatím jen pět procent naší populace. Přitom 29 procent Čechů by o takovou investici mělo zájem, jak ukázal nedávný průzkum agentury NMS. Češi jsou tradičně velmi spořiví a vyhledávají bezpečné investice. Vyhovuje jim proto vlastnit kov fyzicky.

Fyzické zlato jako zajištění majetku vyhledávají stále častěji lidé z celé Evropy. Ve Velké Británii stoupl například zájem o fyzické zlato meziročně o 39 %, především kvůli nejistotě kolem brexitu.

Tisková zpráva Golden Gate

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.