Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Global Payments a CaixaBank dokončily společný podnik s Erste Group pro střední a východní Evropu

Společnosti Global Payments, přední světový poskytovatel služeb v oblasti technologií pro zpracování plateb, a CaixaBank, největší španělská banka dle tržního podílu, oznámily dnes společně s Erste Group, předním poskytovatelem finančních služeb ve střední a východní Evropě, dokončení vzniku společného podniku. Dle podmínek dohody budou Global Payments a CaixaBank v joint venture držet majoritní podíl 51 procent a na Erste Group připadne zbývajících 49 procent.

Společnost bude poskytovat platební služby obchodníkům v České republice, Rumunsku a na Slovensku. Partnerství CaixaBank a Erste Group s Global Payments do těchto zemí přivádí dva silné mezinárodní partnery, což přinese vysoký standard služeb pro obchodníky a klienty, celou řadu výhod a přístup k hlavním inovacím a technologiím.

Generálním ředitelem nově vzniklé společnosti Global Payments s.r.o. bude Jon Bayliss. Během uplynulých 20 let v Global Payments a předtím i v HSBC Bank zastával Jon Bayliss seniorské manažerské pozice v oblasti plateb a úspěšně vedl platební byznys napříč Evropou. Stanislav Šmolík přejde do Global Payments z České spořitelny, která patří do skupiny Erste. V České spořitelně byl ředitelem odboru podpory obchodních vztahů a nyní v Global Payments bude zastávat pozici Country Managera pro Českou republiku. Tým 45 lidí, kteří se společně se Stanislavem Šmolíkem starali v České spořitelně o obchodníky, se zařadí mezi zaměstnance Global Payments na českém trhu.

O Global Payments

Global Payments Inc. je předním světovým poskytovatelem v oblasti platebních služeb, dodávající inovativní řešení šitá na míru zákazníkům na celém světě. Naše technologie, partneři a odbornost našich zaměstnanců nám umožňují dodávat rozsáhlý výběr produktů a služeb tak, aby naši zákazníci mohli využívat všechny nástroje z oblasti akceptace a zpracování plateb prostřednictvím platebních karet napříč různými distribučními kanály v mnoha tržních prostředích celého světa.

Global Payments  sídlící v Atlantě (stát  Georgia, USA) zaměstnává více než 8500 lidí po celém světě, je zařazená do seznamu S&P 500 a má své partnery a zákazníky ve 30 zemích v celé Severní Americe, Evropě, regionu Asie-Pacifik a v Brazílii. Pro více informací o společnosti Global Payments, značky Service.Driven.Commerce a jejích technologiích, prosím navštivte stránku www.globalpaymentsinc.com.

O CaixaBank

CaixaBank je vedoucí španělskou bankou co do tržního podílu, která patří mezi předních 10 bank eurozóny s nejvyšší tržní kapitalizací. Aktivity CaixaBank zahrnují retailové bankovnictví a pojišťovnictví ve Španělsku, mezinárodní bankovní portfolio a realitní aktiva. Její vznik sahá více než 100 let do historie. CaixaBank, jejímž majoritním vlastníkem je bankovní nadace “la Caixa”. CaixaBank, s Isidro Fainé na pozici předsedy a Gonzalem Gortázarem jako výkonným ředitelem, má největší klientskou základnu ve Španělsku (13,8 milionů klientů v březnu 2016); 296 miliard euro klientských vkladů a 206 miliard euro klientských úvěrů. Ve Španělsku disponuje nejširší sítí poboček (5 183) a nejvyšším počtem bankomatů (9 601).

Ve Španělsku má CaixaBank v oběhu vice než 15 milionů karet a tržní podíl 22,8 % na celkovém obratu. CaixaBank byla ve Španělsku první bankou, která zavedla bezkontaktní technologii, nyní s více než 7,5 miliony bezkontaktními kartami v oběhu a přes 300 000 obchodními místy připravenými na tento typ plateb.

Silnou síť kamenných poboček doplňuje internetové bankovnictví CaixaBank, které má 4,8 milionu aktivních uživatelů, a mobilní bankovnictví s 2,9 miliony aktivních zákazníků každý měsíc.

O Erste Group

Erste Group je přední poskytovatel finančních služeb ve střední a východní části Evropské unie. Přibližně 46 600 zaměstnanců se stará o 15,8 milionů klientů ve více než 2 700 pobočkách a 7 zemích (Rakousko, Česká republika, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko). Erste Group má přes 11 milionů aktivních platebních karet v Rakousku i ve střední a východní Evropě, přičemž v roce 2015 zaznamenala přes 200 milionů bezkontaktních transakcí, což je dvojnásobný nárůst počtu těchto transakcí v porovnání s předchozím rokem. V prvním čtvrtletí 2016 měla Erste Group v celkových aktivech 206,4 miliardy eur a dosáhla čistého zisku 274,7 milionu eur a ukazatel kapitálu Tier 1 (pravidla Basilej 3 plně zavedené) na úrovni 12,3 %.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.