Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Genesis Capital posiluje hlavní analytik Patria Finance Tomáš Sýkora

Investice 15.08.2018 | 11:03 0 Komentářů

Do Genesis Capital, přední společnosti v oblasti rozvojového kapitálu v České a Slovenské republice, přichází hlavní analytik společnosti Patria Finance Tomáš Sýkora. Nová výrazná posila analytického týmu završuje personální rozšiřování Genesis Capital v posledních měsících. Od května letošního roku přibyli do týmu odborníci se zkušenostmi z finančního poradenství a akvizičního financování Tatiana Balkovicová a Martin Viliš, dále pak finanční ředitel Petr Janovský a analytik Adam Ruta.

„Příchodem Tomáše Sýkory, renomovaného finančního analytika, bylo završeno posilování týmu Genesis Capital o špičkové odborníky z finančních trhů. Tomášova profesionální erudice, dlouholetá praxe a dosažené výsledky jsou zárukou významného prohloubení a rozšíření analytických aktivit při vyhledávání investičních příležitostí, sledování firem a jejich prodejů v portfoliu fondů Genesis. Tomáš zároveň přispěje k zabezpečení požadavků na podnikové a odvětvové analýzy, které se stávají důležitou součástí komplexní investiční činnosti Genesis Capital, přední private equity společnosti v České republice, na Slovensku a v celém středoevropském regionu,“ říká Jan Tauber, ředitel společnosti Genesis Capital.

 

Tomáš Sýkora má více než deset let zkušeností z finančních trhů, které sbíral především jako akciový a později hlavní analytik obchodníka s cennými papíry Patria Finance v letech 2010-2018. Zabýval se akciovou analýzou společností obchodovaných na pražské burze i středoevropském regionu a zaměřoval se především na energetický sektor. Jeho analytický tým dlouhodobě dosahoval více než 70% úspěšnosti investičních doporučení a patřil k nejlepším na tuzemském kapitálovém trhu. Před příchodem do Patrie působil Tomáš pět let v oddělení správy finančních aktiv pojišťovny Generali, kde se podílel na řízení dluhopisových i akciových portfolií i řízení finančních rizik. Tomáš je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze se zaměřením na ekonometrii a operační výzkum. Mluví česky a anglicky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.