Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Genesis Capital oznamuje další úspěšný prodej: JRC Czech

Investice 14.07.2015 | 08:20 0 Komentářů

Genesis Capital, jeden z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice a na Slovensku, po necelých třech letech prodal společnost  JRC Czech, českou a slovenskou jedničku na poli prodeje videoher a herních konzolí. Pod vlastnictvím fondu GPEF II společnost zdvojnásobila svůj obrat a pro akcionáře tak prodej znamená nadstandardní zhodnocení investice. Společně s Genesis Capital prodal svůj minoritní podíl i spoluakcionář Slavomír Pavlíček. Novým vlastníkem se stala Hamaga, společnost aktivní doposud především v cestovním ruchu a developmentu. Po společnostech Profimedia a HSW Signall je to pro Genesis Capital v letošním roce už třetí úspěšný prodej. (Tisková zpráva: Genesis Capital)

JRC Czech provozuje v České republice kromě e-shopu síť třiceti kamenných prodejen, které jsou umístěny převážně ve velkých prémiových obchodních centrech, včetně například nákupní galerie Nový Smíchov. Dalších deset prodejen má JRC na Slovensku. S konsolidovaným obratem téměř půl miliardy korun je tak největším maloobchodním prodejcem kompletního sortimentu počítačových her a herních konzolí v ČR i v SR.

Společnost Genesis Capital odkoupila stoprocentní podíl ve firmě JRC Czech (tehdy ještě pod názvem Game Czech) v srpnu 2012 od britské skupiny Game Group Plc. Ta se v té době nacházela v obtížné finanční situaci, kterou řešila právě odprodejem zahraničních dceřiných společností. Česká firma nicméně vykazovala potenciál pro růst. Minoritním akcionářem v investici se stal Slavomír Pavlíček, původní zakladatel obchodní sítě pod značkou JRC. K užívání této značky se společnost vrátila a krátce po akvizici provedla rebranding všech obchodů.

V říjnu roku 2012 JRC Czech odkoupila zavedenou slovenskou herní značku Brloh s vlastní sítí prodejen. „Tato transakce byla jedním z několika úspěšných kroků, které jsme po našem vstupu do JRC Czech provedli. Tím dalším byla například stabilizace managementu pod novým generálním ředitelem Markem Měrkou, který zůstává na své pozici i s příchodem nového vlastníka,“ uvádí Jan Tauber, ředitel Genesis Capital.

„Akcionáři nastavili hlavní strategické cíle, poskytli kapitál na akvizici slovenských obchodů a novému managementu poskytli volnost z hlediska operativního řízení,“ říká Marek Měrka, ředitel JRC Czech. „V souladu s trendy odvětví jsme rozšířili digitální distribuci, optimalizovali produktový sortiment a skladové zásoby a snažíme se stále zlepšovat kvalitu poskytovaných služeb přímo na prodejnách.“

Genesis Capital držel podíl v JRC pouhé tři roky. „Kratší investiční horizont, než je u našich investic obvyklý, je plně v souladu s původním plánem,“ vysvětluje Tomáš Čása, investiční manažer Genesis Capital, který byl odpovědný za investici z titulu člena představenstva JRC. „Zdvojnásobení konsolidovaných tržeb kombinací slovenské akvizice a organického růstu během našeho vlastnictví nám zajistilo uspokojivou výnosnost při prodeji a náš investiční záměr tak považujeme za úspěšně splněný.“

Finančním poradcem Genesis Capital při prodeji JRC Czech byla společnost CN Finance a právní služby zajistila společnost Havel, Holásek & Partners.

Prodej společnosti JRC Czech je letos už třetím úspěšným exitem Genesis Capital, resp. jeho fondu, GPEF II.  V lednu tohoto roku byla prodána společnost Profimedia, největší fotobanka ve střední Evropě, a také firma HSW Signall, přední dodavatel materiálů a technologií pro výrobu reklamy v ČR a SR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.