Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Generálním ředitelem Capgemini se stal Zdeněk Přibyl

V čele Capgemini, předního světového poskytovatele služeb v oblasti poradenství, technologií a outsourcingu, stojí Zdeněk Přibyl. V nové roli využije své dlouholeté zkušenosti z oblasti IT a finančnictví. „Chci se zaměřit zejména na rozvoj poradenství v oblasti B-Tech (byznys technologií) a pomáhat firmám rozumně využívat IT tak, aby naplnili své strategie,“ uvedl Zdeněk Přibyl, generální ředitel Capgemini Czech Republic.

Zdeněk Přibyl začal svoji kariéru ve výpočetním středisku největší distribuční firmy pro automobilový průmysl, kde působil dvacet let. Na počátku 90. let byl jako projektový manažer součástí týmu, který otevíral českou pobočku společnosti IBM, kde působil celkem deset let. Šest let jako obchodní ředitel pro oblast bankovnictví, pojišťovnictví a finančních služeb, v roce 1998 byl jmenován generálním ředitelem.

Od roku 2000 působil v oblasti bankovnictví a finančních služeb. V eBance (tehdy Expandia Banka) byl jako člen představenstva zodpovědný za obchod a vztahy se zákazníky. Podílel se také na vybudování nové sítě 26 poboček. V roce 2002 se stal generálním ředitelem společnosti Euronet Services, provozovatele privátní bankomatové sítě. Zde byl kromě České republiky zodpovědný za založení slovenské pobočky, kterou následně také vedl. Od roku 2005 se pohyboval v oblasti řízení lidských zdrojů, kde se specializoval na oblasti IT, bankovnictví, pojišťovnictví, finanční služby a advokátní kanceláře.

Zdeněk Přibyl je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, kde získal titul inženýra v oblasti využívání výpočetní techniky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.