CZK/€ 23.695 +0,21%

CZK/$ 22.117 +0,57%

CZK/£ 27.297 +0,21%

CZK/CHF 24.474 +0,45%

07. 06. 2012

0 komentářů

Subjekty:

GENERALI SURVIVAL 2012 24hodinový nonstop závod dvojic v přírodním víceboji

 


 

8. – 10. června 2012, Hluboká nad Vltavou

V pátek 8. června ve 22.00 hodin odstartuje ze střediska Akademie múzických umění v  Poněšicích u Hluboké nad Vltavou jedenáctý ročník závodu dvojic v přírodním víceboji GENERALI SURVIVAL 2012. Klání proběhne v malebném okolí Hluboké nad Vltavou, Zlaté Koruny a CHKO Blanský les. Účastníci během 24 hodin urazí více než 180 kilometrů a absolvují přes 15 rozličných disciplín. Závod má statut Otevřeného Akademického mistrovství České republiky v survivalu dvojic.

„Po nultém ročníku v roce 2010 a úspěšné SVĚTOVÉ PREMIÉŘE tohoto podniku v roce 2011 jsme se v letošním roce pokusili o ještě těsnější integraci tělesně postižených do závodu nehandicapovaných,“ říká hlavní organizátor závodu Martin Pádivý. „Udělali jsme další krok k našemu cíli – postavit závod, ve kterém bude existovat pouze jeden čas a jeden prostor pro všechny závodníky. Zkušenosti z předešlých ročníků nás posouvají kupředu a utvrzují v přesvědčení, že vůle a touha překonat sama sebe a chuť zvítězit, mažou rozdíly v počtu končetin,“ dodává Martin Pádivý.

„Generali Survival je v podstatě světovým unikátem. Bok po boku stojí na startovní čáře lidé, kteří například nesou doživotní následky dopravní nehody a lidé, kteří si obdobnou životní situaci  nedokáží představit,“ říká Bohuslav Mášl, oblastní ředitel pojišťovny Generali. „Každý, kdo se postaví na start, čelí výzvě, která jak říká moto závodu, je především v hlavě. Stejně jako celá řada předsudků, které má o handicapovaných většina populace. Jsem rád, že prostřednictvím naší Nadace pomáháme tyto mýty bořit,“ dodává Bohuslav Mášl.

Součástí závodu jsou přírodní sportovní disciplíny jako například noční i denní orientační běh, vozíčkáři jízda na čtyřkolce,  horské kolo a handbike, lezení na umělé stěně, slalom na divoké vodě, kanoe,  in-line brusle, vysoké  lanové překážky,  plavání v bazénu i na volné vodě, golf a další technické disciplíny – střelba z luku i pistole nebo jízda na invalidním vozíku pro nehandicapované závodníky.

Předpokládaná účast je cca 50 dvojic v 7 kategoriích: mužské, ženské, smíšené (vždy rozděleny na kategorie studujících a open ) a kategorie vozíčkářů (vozíčkář + doprovod).

REKLAMA

Divácky atraktivní místa závodu:

  • start a cíl v zázemí závodu v Poněšicích u Hluboké nad Vltavou – středisko Akademie múzických umění. Na sobotní večer je připraveno občerstvení, koncert, projekce nejen  loňských ročníků závodu.
  • lezení na umělé stěně a plavání – oboje v noci, osvětlené ve středisku AMU – v noci z pátku na sobotu
  • Golf – depo u drivu na hřišti v Hluboké nad Vltavou + přechod z kola  na in-line brusle
  • České Vrbné – slalom na divoké vodě na dvojraftech, vysoké lanové překážky, lukostřelba, trialová jízda na invalidním vozíku – sobota odpoledne

Závod je zaštítěn rektorátem Akademie múzických umění v Praze, hejtmanem Jihočeského kraje a Obecním úřadem v Hluboké nad Vltavou a podpořen Českou asociací extrémních sportů, Českou asociací univerzitního sportu, Českou asociací paraplegiků a Nadací pojišťovny Generali.

Podrobné informace o závodě, přihlášky a fotky z minulých ročníků naleznete na www.generalisurvival.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *