Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Generali Investments CEE otevřela historicky první zajištěný fond na českou korunu

Investice 04.03.2019 | 10:05 0 Komentářů

Originální fond zaměřený na posilování české koruny nabízí od počátku března Generali Investments CEE. Vložené prostředky jsou zajištěné na 100 %. Výnos investorů může dosahovat až 3 % ročně.

Fond je vytvořen na 5 let. Dodržení tohoto horizontu spolu s penězi investovanými do konce dubna mj. přináší výhodu, že klient nezaplatí žádné poplatky.

„Česká koruna dlouhodobě posiluje – zatímco v roce 2000 jsme za euro platili 36 Kč, v lednu 2019 to bylo už 25,70 Kč. Chceme, aby z tohoto trendu – navíc se 100% zajištěním – mohli profitovat také naši investoři. Umožňujeme jim to v novém fondu, a to i díky českým státním dluhopisům, které řadíme k nejbezpečnějším cenným papírům na trhu,“ uvedl Miloš Filip, ředitel produktů a marketingu Generali Investments CEE, investiční společnost, a.s.

První den po ukončení dvouměsíčního akumulačního období správce zafixuje pro celých pět let tzv. Počáteční kurz CZK/EUR, a to podle závěrečné měnové kotace na Bloombergu. Každý rok od tohoto dne získá investor pro daný rok výnos 3 %, když bude aktuální kurz koruny k euru silnější o 50 haléřů než fixovaný Počáteční kurz. Jednotlivé výplaty výnosů do fondu jsou na sobě nezávislé a investor o ně již nemůže přijít zpětně.

Většina shromážděných prostředků poputuje do českých státních dluhopisů. Růst jejich tržní hodnoty v čase přinese 100% zajištění na konci doby investování. Za část prostředků portfolio manažer nakoupí finanční deriváty – opce. Ty buď v daném roce vydělají, nebo expirují bez hodnoty. Za pět let tak bude moci klient získat až 15 % zhodnocení – bez rizika ztráty.

„V době značné volatility trhů a v prostředí nízkých úroků v bankách jde o mimořádně atraktivní investiční příležitost. Ve fondu přitom kombinujeme dvě věci, na které můžeme být jako obyvatelé České republiky právem hrdí – sílu domácí ekonomiky a úspěch české koruny,“ dodal Filip.

Do nového zajištěného fondu lze od 1. března do 30. dubna 2019 investovat prostřednictvím poradců České pojišťovny, Generali Pojišťovny a pobočkové sítě obou společností. K nabízení fondu se navíc připojí vybrané finančně-poradenské skupiny.

Tisková zpráva Generali Investments CEE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.