Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Generali Investments CEE otevírá nový realitní fond. Ten bude těžit především z pronájmů nemovitostí

Investice 02.10.2017 | 11:30 0 Komentářů

Generali Investments CEE nabízí kvalifikovaným investorům nový Generali Realitní fond. Ten jim umožní podílet se na příjmech z nájmů bytových domů a komerčních nemovitostí a také na očekávaném růstu jejich tržních cen. Minimální investice činí 1 milion Kč.

V dnešní době nízkých úrokových sazeb má fond za cíl dosáhnout solidního 3% čistého výnosu ročně, a to zejména z nájmů. Investorům umožní potenciálně získat navíc i kapitálový výnos při pokračujícím růstu tržní hodnoty nemovitostí.

„Nový fond je naším prvním krokem při realizaci nové produktové strategie. V rámci ní se v budoucnosti chceme více zaměřit na investice do reálných aktiv,“říká Martin Vít, místopředseda představenstva Generali Investments CEE.

Fond bude investovat do rezidenčních a komerčních nemovitostí v regionálních krajských městech, a to Plzni a Brně. „Z naší strany šlo o logický výběr dvou velkých univerzitních měst s kvalitně rekonstruovanými historickými budovami v jejich centrech,“ dodává Martin Vít.

Hodnota bytových domů i komerčních objektů v regionech ČR vychází ze srovnání s cenami nemovitostí v hlavním městě příznivě. Podle analýzy poradenské společnosti CBRE mohou dnes vybrané krajské nemovitosti přinášet až o 2 % vyšší investiční výnos a mají zajímavý potenciál k dalšímu růstu.

Realitní fond, otevřený podílový fond kvalifikovaných investorů Generali Investments CEE, investiční společnost, a.s., je nabízen ve spolupráci s RSBC Group, která pro fond pracuje jako odborný poradce a správce nemovitostí.

Správce bude udržovat a obnovovat portfolio několika set nájemníků. Dobře fungující správa domů a objektů může dále zvyšovat potenciální výnosy investorů, ať již udržováním vysoké kvality objektu v čase, jeho atraktivity nebo prostřednictvím využití dalšího potenciálu nebytových prostor.

Fond má s ohledem na daňový test stanovenu dobu trvání čtyři roky tak, aby při dodržení doporučené doby trvání investice byl výnos pro českého daňového rezidenta (fyzickou osobu) daňově osvobozen.

Do fondu mohou investoři po celé tříměsíční akumulační období, tj. do 15. 12. 2017, investovat bez jakýchkoli vstupních poplatků. Při dodržení stanovené doby trvání fondu pak není s investicí spojen ani žádný výstupní poplatek.

Tisková zpráva: Generali Investments CEE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.