CZK/€ 24.580 -0,33%

CZK/$ 24.025 -0,84%

CZK/£ 29.165 -0,39%

CZK/CHF 25.145 -0,43%

07. 07. 2022

0 komentářů

Generační změna u Bank Gutmann

 

Frank W. Lippitt, partner a dlouholetý předseda představenstva Bank Gutmann, opouští 30. září 2022 po 21 letech představenstvo. Jeho nástupcem jmenovala dozorčí rada Marcela Landesmanna, který aktuálně zodpovídá v představenstvu za oblast privátních klientů. Členem představenstva se dále stal Louis Kahane a bylo jmenováno šest dalších partnerů. 


Po 35 letech u Bank Gutmann – z toho 21 let v představenstvu – odchází Frank W. Lippitt ke konci září do důchodu. Doprovázel společnost po desetiletí a podílel se významnou měrou na jejím dlouhodobém úspěchu. Nadcházející generační obměna znamená změnu kurzu pro budoucnost privátní banky a byla proto pečlivě naplánována: Nástupcem byl jmenován Marcel Landesmann, který má zkušenosti z domácího i mezinárodního prostředí. Tím je plně zaručeno strukturované a hladké předání.

Frank W. Lippitt, partner a předseda představenstva Bank Gutmann: „Jako privátní banka se stoletou historií cítíme povinnost myslet napříč generacemi. Jsem rád, že po 21 letech v představenstvu, z toho 12 letech ve funkci předsedy, mohu na podzim předat vedení banky do zkušených rukou Marcela Landesmanna, který zná naši banku již mnoho let zevnitř a může se opřít i o desítky let mezinárodních zkušeností.“

Louis Kahane jmenován do představenstva
Nově jmenovaným členem představenstva je Louis Kahane, který převezme oblast privátních klientů od Marcela Landesmanna. Představenstvo Bank Gutmann se nyní skládá z následujících osob: Marcel Landesmann (CEO), Adolf Hengstschläger (CFO), Louis Kahane (Private Clients), Friedrich Strasser (Institutional Clients) a Stephan Wasmayer (Digitalizace – CTIO).

Bank Gutmann rozšiřuje okruh partnerů na 26 osob
Podnikatelský duch – a tím i osvědčený partnerský koncept Gutmann – patří k základním hodnotám banky. S dalšími šesti partnery vysílá přední rakouská privátní banka silný signál do budoucna. Robert Karas, Christoph Olbrich, Hannes Kolar, Béla Esterházy, Wolfgang Sieder a Sabine Tittler se nově připojí k okruhu partnerů. S nimi stoupne počet spoluvlastníků banky na 26 osob – dimenze, kterou se Bank Gutmann opět v rámci odvětví odlišuje.

Pro jmenovaného předsedu představenstva Bank Gutmann Marcela Landesmanna zaručuje postupné rozšiřování okruhu partnerů neustálý strukturální rozvoj a zároveň přispívá k zajištění kvality, která je předpokladem úspěšného růstu. „Náš partnerský koncept je součástí zvláštního obchodního modelu banky: široká účast managementu zajišťuje našim klientům odpovědná rozhodnutí, kontinuitu péče, nejvyšší míru angažovanosti a nejlepší kvalitu poradenství,“ říká Landesmann.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Rošáda v Partners: Petr Borkovec povýšil

Společnost Partners Financial Services provedlo důkladnou rošádu ve vedení společnosti. Petr Borkovec nahradil Kateřinu Volínovou (rozenou Palkovou) na pozici předsedy představenstva a přesunul ji i s Pavlem Kohoutem do dozorčí rady.

Text: Petr Zámečník

26. 02. 2014

Michal Knapp v OVB Allfinanz skončil

Michal Knapp tento týden opustil post generálního ředitele OVB Allfinanz v Česku. Oznámila to včera ve stručné zprávě sama společnost. Důvody ale neuvedla. OVB tak opět bude měnit vedení. V poměrně krátkém čase opět.

Text: Petr Zámečník

27. 11. 2012


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.