Neděle 20. ledna. Svátek má Ilona.

FX Aktualita: Nervózní týden na všech frontách

Investice 17.04.2018 | 14:09 0 Komentářů
  • Geopolitické ovzduší je i nadále znepokojivé
  • Velká pozornost se upírá na britskou libru: probíhají rozhovory o uspořádání po brexitu a čeká se na zveřejnění aktuálních britských údajů
  • Většina volicích členů Fedu bude mít tento týden projevy

Raketový útok Spojených států a jejich spojenců na Sýrii naplnil víkendové titulní stránky médií. Převládá pocit, že šlo o jednorázový útok a Trump si může „odškrtnout“ další úkol (Sýrie překročila červenou čáru, musíme vystřelit rakety), aniž by jakkoli výrazně rozšířil kampaň proti syrské vládě. Avšak rétorické přestřelky mezi Ruskem a Západem nepřinášejí žádné uklidnění stejně jako skutečnost, že se do záležitosti vložila Čína a postavila se na stranu Ruska, což samozřejmě rozšiřuje možné další dopady. V těchto dnech můžeme očekávat další sankce ze strany Spojených států vůči ruským společnostem, které obchodují se Sýrií. Rubl zatím zůstává v oslabení.

Tento týden by se měla pozornost upírat na britskou libru poté, co minulý týden prolomila dlouhodobé rozmezí vůči euru. Obchodní jednání o uspořádání po brexitu by měla začít tento týden a novinové titulky týkající se procesu by mohly toto prolomení pod rozmezí urychlit  nebo odmítnout. Během týdne se navíc zveřejní několik ekonomických údajů o Velké Británii, například ve středu nejnovější údaje CPI nebo ve čtvrtek údaje o tržbách/zaměstnanosti a maloobchodním prodeji.

Rovněž se byla zveřejněna zajímavá americká data – březnové maloobchodní tržby ve Spojených státech – a celý týden uslyšíme projevy volících členů Fedu. Křivka výnosů amerických dluhopisů by tedy mohla ukázat větší volatilitu. Tento týden se také naplno rozjede období zveřejňování firemních zisků poté, co v poslední době žádný z prudkých výkyvů na akciovém trhu nevydržel déle než den.

Graf: Kurz USD/JPY

Kurz USD/JPY v pátek vyšuměl do ztracena a drobný zvrat udržuje napětí, pokud jde o stav USD/JPY a oživení párů s JPY. Tento týden budou hybateli zřejmě chuť riskovat a volatilita křivky amerických výnosů. Dále očekáváme oznámení z jednání Bank of Japan v pátek 27. dubna.

John Hardy, vedoucí oddělení forexu Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.