Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Fundlift zajistil miliony korun pro nadějné startupy. Novou investici nabídne v příštím týdnu

Investice 15.08.2016 | 10:17 0 Komentářů

Investiční platforma Fundlift v důležité zkoušce, své první neveřejné nabídce, zajistila za velkého zájmu investorů celkem 6,25 milionu korun pro přední středoevropský akcelerátor StartupYard, tedy peníze na rozjezd nadějných startupů. Úpis, který umožnil mentorům a komunitě StartupYardu a dalším investorům investovat po boku profesionálních investorů Rockaway Capital a Credo Ventures, byl ukončen za dva a půl týdne. Jakou další investici Fundlift nabídne v příštím týdnu?

Zájem o investici projevilo více než 230 privátních i profesionálních investorů, včetně mentorů samotného StartupYardu a komunity, která s pražským akcelerátorem dlouhodobě spolupracuje. Příležitost investovat celkem uvedených 6,25 milionu korun získaly čtyři desítky z nich.

StartupYard díky získaným penězům vybere v zimě letošního roku 7 až 10 nejlepších startupů z těch, které se přihlásili do sedmého kola jeho akceleračního programu. To je možné učinit do 30. září. Cílovými odvětvími programu jsou big data, datová analýza, kyber-bezpečnost, umělá inteligence & predikce a internet věcí. StartupYard ve vybraných startupech získá výměnou za akcelerační program podíl až 10 %, další procenta případně výměnou za další investici StartupYardu.

„Jsem nadšený entusiasmem, se kterým investorská komunita a naši mentoři skrze Fundlift přišla pomoci startupům získat zkušenosti a peníze, nezbytné na jejich rozvoj a dobytí úspěchu na mezinárodním trhu. Získané prostředky jsou nejen živou vodou pro náš program, ale především potvrzením, že střední Evropa má před sebou nadějnou budoucnost centra inovací. Děkuji také týmu Fundlift za velmi profesionální práci na přípravě a řízení celé emise,“ uvedl Cedric Maloux, šéf StartupYardu.

“Tým StartupYard i Fundlift tímto děkují všem potenciálním investorům, jejichž zájem jsme nebyli schopni uspokojit. StartupYard těmto investorům nabídne včasnou možnost účasti na dalších plánovaných kolech financování pro akcelerační program roku 2017 a případně také možnost následné investice do startupů, které akcelerátor StartupYardu úspěšně absolvovali nebo absolvují. Kampaň StartupYardu jasně ukázala, že v České republice existuje skutečný zájem investorů investovat také do startupů, tedy firem v nejranější fázi jejich vývoje. To nás těší a všem těmto investorům brzy představíme několik zajímavých příležitostí z oblasti consumer internet startupů,“ odhaluje šéfka Fundliftu Andrea Lauren. První takový projekt vstoupí na Fundlift v týdnu od 15. srpna.

Tisková zpráva: Fundlift

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.