Sobota 08. srpna. Svátek má Soběslav.

Fondy Raiffeisen penzijní společnosti neúčtují poplatek za správu, klienti mohou využít i chráněný fond

Penze Raiffeisenbank 21.01.2013 | 17:12 0 Komentářů

Jednou z výhod 2. pilíře důchodového spoření jsou nízké poplatky za vedení fondů, Raiffeisen penzijní společnost navíc tyto poplatky nebude účtovat. Klienti mohou navíc jednou ročně zdarma přecházet mezi jednotlivými důchodovými i účastnickými fondy a ve 3. pilíři využít i chráněný fond, který uzamyká dosažené výnosy.

Nováček na poli penzijního a důchodového spoření, Raiffeisen penzijní společnost (RPS), nebude do odvolání účtovat žádný poplatek za správu majetku ani u jednoho z fondů nabízených v rámci 2. i 3. pilíře. „Mezi méně známé výhody druhého pilíře patří i to, že jsou zde nízké a regulované poplatky. My chceme jít ještě dále a nabízíme tak našim klientům všechny fondy bez poplatku za správu. Zatím je tato naše nabídka časově neomezená,” uvedl generální ředitel a přeseda představenstva RPS Josef Beneš.

Pravidelné spoření na důchod v rámci 2. pilíře je výhodnější např. Oproti investicím do podílových fondů. Poplatky jsou totiž regulovány a maximální výše poplatku za správu majetku se dle typu fondu pohybuje mezi 0,3 až 0,8 procenty, což je několikanásobně méně než činí poplatky u podílových fondů. RPS však stanovila poplatek za správu jakéhokoli fondu na nulu.

Mezi jednotlivými fondy ve 2. i 3. pilíři mohou klienti kdykoli přecházet a jednou ročně mají u RPS takovou změnu zdarma. „Důchodové spoření je dlouhodobou investicí, častější změny strategie bychom klientům ani nedoporučovali,” dodal Josef Beneš.

Raiffeisen penzijní společnost je nováčkem v oblasti důchodového spoření, na počátku roku vstoupila jak do nového 2. pilíře (se čtyřmi důchodovými fondy) tak i do 3. pilíře penzijního spoření, kde nabízí tři účastnické fondy. Ve třetím pilíři přitom RPS mj. nabízí ojedinělý chráněný fond, který je založen na uzamykání dosaženého výnosu. Tzn., vždy, když fond vzroste o 2 %, je tento výnos uzamčen a klient o něj nepřijde ani v případě poklesu hodnoty fondu pod uzamčenou úroveň.

RPS se chce zaměřit především na kvalitní poradenství, proto mj. jako první certifikovala prodejce svých produktů dle požadavků ČNB, které budou platné až od poloviny letošního roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.