CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

13. 06. 2024

0 komentářů

Fond Volarik Capital přilákal první investory a zaznamenal růst prioritních akcií o 9,3 %

 

Investiční fond kvalifikovaných investorů Volarik Capital SICAV podnikatele Mika Volaříka má za sebou první rok nabírání investorů. Za prvních 12 měsíců zhodnotil jejich prostředky o 9,3 procenta (k 31. březnu 2024). Fond je zaměřený zejména na investice do rekreačních nemovitostí v Mikulově, které svým konceptem kladou důraz na udržitelný rozvoj turismu. Součástí fondu je také průmyslová společnost Bottling Printing, která je zárukou diverzifikovaného portfolia.

Loading 

Fond Volarik Capital začal být aktivní v loňském roce a zatím přilákal první desítky investorů. Růst prioritních akcí převyšující devět procent je nad deklarovaným průměrným ročním zhodnocením na úrovni osmi procent. „Dosáhli jsme růstu hodnoty dvou významných aktiv, našeho wellnes Hotelu Volarik a průmyslové společnosti Bottling printing, i zlepšení jejich ekonomických výsledků. Pro naše první investory je to pozitivní signál, že fond stojí na zdravém základu a je schopný naplňovat růstová očekávání,“ sdělil zakladatel fondu, mikulovský podnikatel Mike Volarik.

Hotel Volarik v Mikulově je v rámci vinařské oblasti Pálava vyhlášeným místem pro ubytování, opakovaně se umisťuje na prvních příčkách žebříčku Amazing Places, stal se vítězem kategorie Hotely i vítězem kategorie Nejprodávanější hotel. Tržby hotelu vloni dosáhly 78,6 milionu korun. Do fondu patří také společnost Bottling Printing, která dodává zařízení pro značení průmyslových a potravinářských výrobků. Provozní zisk EBITDA obou společností dosáhl 34 milionů korun a meziročně vzrostl o zhruba 10 procent. Hodnota aktiv fondu činí 273,7 milionu korun.

Cílem fondu kvalifikovaných investorů Volarik Capital je financování dalších investic do ubytovacích kapacit v Mikulově, které budou klást důraz na ekologii, dlouhodobou udržitelnost a jedinečný architektonický design. Na projektech se podílí architektonické studio Jestico+Whiles, které přináší zkušenosti s budováním zhruba 60 hotelů po celém světě.

V první developerské fázi fondu Volarik Capital je v Mikulově plánovaná stavba designového butikového hotelu Konšelé a přilehlých apartmánů. V další fázi se počítá s vybudováním family resortu. Poslední projekt vznikne na pozemku, který je schválený uzemním plánem pro lázeňství. Pro všechny projekty má zakladatel fondu Mike Volařík zajištěné pozemky a územní plán.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Průzkum: Čeští investoři? Konzervativci, kteří se bojí rizika

Přes polovinu Čechů zhodnocuje své úspory některou z forem investic. Nejrozšířenější je u Čechů investování do podílových fondů, do kterých finance ukládá přes polovinu českých investorů. Oblíbené jsou také přímé nákupy akcií a dluhopisů, ale i moderní investiční nástroje a alternativní investice.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

22. 07. 2024

Průzkum: Drobní investoři se obracejí od ESG

Podle průzkumu mezi českými drobnými investory více než polovina (51 %) investorů nepřemýšlí o faktorech ESG, zatímco 37 % ano. Čtvrtina českých investorů o ESG uvažuje jen tehdy, když se těmto investicím daří. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu Retail Investor Beat (RIB) obchodní a investiční platformy eToro.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

19. 07. 2024

USA jsou v režimu fiskální dominance. Co to znamená pro investory?

Americká ekonomika se zdá být výrazně méně ovlivnitelná vyššími úrokovými sazbami v současném hospodářském cyklu. To potenciálně implikuje, že i následné snižování úrokových sazeb pozbude velkých účinků. Tento jev lze vysvětlit tím, že Spojené státy jsou nyní v režimu fiskální dominance. Tento režim nastává, když veřejný dluh […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *