Středa 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Fond NN (L) Health Care P Cap (EUR) se stal akciovým fondem roku 2018

Investice 07.02.2019 | 17:01 0 Komentářů

Akciový fond NN (L) Health Care P Cap (EUR) z rodiny fondů společnosti NN Investment Partners zvítězil v kategorii Akciový fond 2018 v rámci slovenské soutěže Fincentrum & Forbes Investícia roka 2018.


Fond NN (L) Health Care P Cap (EUR) uspěl v soutěži Fincentrum & Forbes Investícia roka 2018, když zaznamenal celkový triumf v kategorii Akciový fond 2018. Zatímco většina podílových fondů si v minulém roce připsala ztrátu, výkonnost fondu NN (L) Health Care P Cap (EUR) byla 10,8 %. Fond se zaměřuje na investice do společností ze sektoru zdravotnictví po celém světě. Patří sem společnosti z odvětví zdravotnického vybavení a služeb, výzkumu, vývoje, výroby či prodeje léků nebo biotechnologických výrobků.

“Právě v této fázi hospodářského cyklu se daří především defenzivnějším titulům, což svou výkonností potvrzuje i fond NN (L) Health Care P Cap (EUR). Jeho další úspěch nás těší a utvrzuje v tom, že svou práci děláme dobře. Navíc je více než povzbuzující a motivující, že nejde o první vítězství tohoto fondu v odborných soutěžích a anketách na Slovensku a v Česku,” říká Jan D. Kabelka, generální ředitel společnosti NN Investment Partners C.R., a.s.

Portfolio fondu NN (L) Health Care P Cap (EUR) je diverzifikované napříč různými zeměmi. Portfolio manažeři se snaží zvyšovat hodnotu fondu výběrem akcií na základě důkladné analýzy společností. Cílem fondu není výplata dividend, veškeré zisky fond dále investuje.

Slovenská společnost Fincentrum hodnotí podílové fondy už devátým rokem. Fondy se posuzují v šesti kategoriích – fondy krátkodobých investic, dluhopisové fondy, akciové fondy globální – rozvinuté trhy, akciové fondy, komoditní fondy a smíšené fondy.

Tisková zpráva NN Investment Partners

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.