Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Fond kvalifikovaných investorů NGEF nově i v českých korunách

Investice 20.01.2015 | 10:40 0 Komentářů

Otevřený podílový fond NOVA Green Energy (NGEF) vstoupil do roku 2015 s podstatnou novinkou pro české investory. Těm, kteří nechtějí investovat v eurech, nabízí alternativu investice v českých korunách. Nově tak nejsou investoři vystaveni nežádoucím výkyvům směnného kurzu. (Tisková zpráva: NOVA Green Energy)

Pro mnoho českých investorů je důležité, zda se cena fondů udává, tedy fond je denominovaný, v českých korunách nebo ne. „Tuto možnost jsme zvolili od ledna 2015, kdy je cena podílového listu uveřejňována i v českých korunách a investor tak nebude vystaven kurzovému riziku. Známe potřeby českých investorů a ti jsou svojí povahou spíše konzervativní. Rádi vydělávají i utrácejí spíše české koruny. Snaží se tedy maximalizovat korunovou hodnotu svých investic,“ uvádí důvody předseda investiční komise NOVA Green Energy Juraj Dvořák.

Fond NOVA Green Energy investující do zelené energie nabízí zajímavý výnos při minimálním riziku. V Čechách je to podle srovnatelných parametrů jediný otevřený podílový fond investující majoritně do obnovitelných zdrojů, který umí navíc objektivně prokázat, že investorům vydělá z těchto fondů nejvyšší výnos, odpovídající 7–9 % čistého zhodnocení ročně. Fond investuje do projektů v tuzemsku a v blízkých zemích, jako je Slovensko, Rumunsko, Černá hora či Bulharsko. Jeho výnosy jsou založené na, přeneseně řečeno, státním riziku, jelikož tržby jednotlivých aktiv projektů OZE (fotovoltaických, bioplynových elektráren, elektráren na biomasu atd.) v majetku fondu jsou generovány na základě zákonem garantovaných vyšších výkupních cen alternativní energie fixovaných na 15–20 let podle typu země, ve které se dané aktivum nachází. 

Tagy fond NGEF

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.