Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

FLEXI darovalo 400 000 Kč na speciální program pro hendikepované

FLEXI životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny darovalo Centru Paraple 400 000 Kč na speciální sociálně-rehabilitační program „Partner a rodič s poškozením míchy“. Šek v pořadu Zdeňka Svěráka „Dobročinná akademie aneb Paraple“ za pojišťovnu předal Tomáš Vaníček. Přenos z předání 15. listopadu od 21.15 hodin vysílala Česká televize.

„FLEXI životní pojištění tu je od toho, aby rodině pomáhalo v těžkých životních situacích. Jsem moc rád, že dar od FLEXI může tatínkům a maminkám na vozíku pomoci vyrovnat se s jejich hendikepem a ukázat jim, že na svůj boj nejsou sami,“ říká Tomáš Vaníček, náměstek generálního ředitele Pojišťovny České spořitelny. „Z peněžního daru se totiž financují víkendy pro celé rodiny i sociální a psychologické poradenství v oblasti partnerských a rodinných vztahů.“

FLEXI životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny podporuje projekt „Partner a rodič s poškozením míchy“ již pátý rok. Šek na 400 000 Kč předá Centru Paraple v Žižkovském divadle Járy Cimrmana Tomáš Vaníček. Přenos odvysílala ČT 1, a to v sobotu 15. listopadu od 21.15 hodin. Během večera vystoupili: skupina Čechomor, Tomáš Klus, Jaroslav Uhlíř, Pavel Šporcl a Ilona Csáková s Janem Budařem. 

Centrum Paraple prostřednictvím programu „Máma – táta na vozíku“ reaguje na specifické problémy a potřeby lidí po poškození míchy, kteří plánují založení rodiny nebo již mají malé děti. Čerství rodiče získají praktické znalosti a dovednosti spojené s výchovou potomků a ujistí se, že rodičovství na vozíku zvládnou. Navazují zde kontakty s rodinami s podobným osudem a mohou se vzájemně podělit o své zkušenosti. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.